לפני חודשים ספורים החלו עבודות על כביש מספר 44, נתיב נסיעה שמוביל ממזרח ראשון לציון לכיוון בית חולים אסף הרופא וכפר חב"ד.

הפקקים הכבדים בכביש | צילום: קובי קואנקס

עבודות אלו הפכו את הכביש לפקוק ביותר, בעיקר בשעות הבוקר. הבטחות מצד העירייה שלפיהן העבודות יסתיימו בקרוב, וכי שני הנתיבים ייפתחו לתנועת כלי רכב פרטיים, העניקו לנהגים תקווה. כעת טוענים בעירייה כי העבודות מתעכבות, וכי לא קיים עדיין תאריך יעד סופי לסיומן.

לטענת הנהגים, בשבועות האחרונים כלל לא נעשות עבודות בכביש, ואין כל התקדמות בנושא לטובת סיום הפרויקט. לדברי מחזיק תיק התחבורה בעירייה, איציק אבשלומוב, הנתיב שנחסם לתנועה בשל העבודות לא צפוי להיפתח בחודש הקרוב.

כידוע, הפרויקט, שנוהל על ידי החברה הכלכלית של העירייה, נועד לשפר את העבירות, אבל בפועל, מדי יום עומדים הנהגים קרוב לשעה בכבוש המדובר בזמן הלחוץ ביותר של הבוקר.

"מדי יום אני יוצא מהבית בשש בבוקר ולוקח לי כמעט עשרים דקות לעבור את קטע הכביש הזה", סיפר אחד הנהגים תושב העיר. "מי שיוצא בשבע וחצי, או בשמונה, מוצא את עצמו עומד שם קרוב לשעה. החלק ההזוי הוא שמי שנוסע בכביש זה לא רואה שום עבודות שנעשות שם".

נהג נוסף התרעם על מה שקורה בכביש: "אמרו שתוך שבועיים הפקקים יסתיימו וכי הציר ייפתח, והנה עברו כבר שלושה שבועות - ושום דבר לא קרה. אין עדות לכך שמתבצעות עבודות בכביש. כלום.

"בשעות מסוימות נדרשות 50 דקות נסיעה בכל כיוון, ולא נראה שיש פתרון באופק. מדי יום אני נאלץ לצאת מהבית בשש בבוקר, כדי לא להיקלע לפקקים. קרה גם שמשאית נסעה שם וכולנו השתרכנו אחריה באיטיות רבה".

גורמים בבית חולים אסף הרופא סיפרו כי החסימה הממושכת של הכביש פוגעת גם בתנועת האמבולנסים, וגורמת למטופלים להגיע באיחור לתורים שנקבעו להם.

מחזיק תיק התחבורה אבשלומוב הוסיף: "לפני כחודש הפעלתי על המערכת לחץ לסיים את העבודות. בדקתי גם את התוכניות במשרד התחבורה, ונאמר לי שהפרויקט אמור להימשך עד ספטמבר וכי העבודות יזורזו ככל הניתן. מאז עברו שבועיים ועכשיו אמרו שבגלל הרמדאן אין עובדים.

"זה מכעיס מאוד ואני ממשיך להפעיל לחץ, אבל אני לא יודע מה לומר מעבר לכך. אני מקווה שבחודש הבא העבודות יסתיימו, והאמת היא שנכון לעכשיו אנחנו די חסרי אונים".