המחשה: shutterstock    

הסתדרות המורים הכריזה היום (ד') על סכסוך עבודה בעיריית ראשון לציון, לדברי ראשי הארגון, בעקבות ניוד סייעות בעיר.

לטענת הסתדרות המורים, עיריית ראשון לציון "ממשיכה לפגוע קשות בתנאי העבודה של הגננות וביכולתן לספק חינוך איכותי לילדי העיר, בכך שהיא אינה דואגת לשיבוץ סייעת שנייה בגני ילדים שבהם תלמידים בגילאי 3-4".

למרות פניות רבות שהעירייה קיבלה בכתב ובעל פה, אומרים בהסתדרות המורים, "ולמרות שהתקן מחייב הפעלת גן בהרכב של גננת ושתי סייעות, שעבורו העירייה מקבלת תקציב ממשרד הפנים, העירייה ממשיכה להתעלם, פוגעת בגננות ובילדים ופועלת בניגוד לנהלים".

בין היתר, טוענים בהסתדרות, העירייה לא שולחת סייעת מחליפה לסייעת שנעדרת, מוציאה סייעת מגן אחד ומעבירה אותה לגן אחר ואף לעיתים נמנעת מהצבת סייעת שנייה מלכתחילה, כך שהגן נותר לפעול בתקן חסר. מדובר בגני ילדים שבהם מתחנכים ילדים צעירים, חלקם לא גמולים הזקוקים לסיוע רב ולנוכחות של אדם מבוגר וסיוע במילוי צרכים בסיסיים.

יושבת ראש המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון אמרה כי "גם אחרי שהעירייה קיבלה את סכסוך העבודה, היא אינה טורחת לתקן את הדרוש תיקון. וממשיכה להפעיל גנים בתקן חסר, שפוגע בילדים ובנשות הצוות".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "חשוב לחדד, הסתדרות המורים מייצגת את הגננות ולא את הסייעות. ההסכם של ההסתדרות הוא מול משרד החינוך. אנו תומכים בסייעות ובמאבקן והצענו מספר פתרונות לשיפור תנאיהן למשרד האוצר, בין היתר העלאת שכרן, אך נענינו בשלילה. חשוב לציין שמדובר בבעיה כלל ארצית שדורשת פתרון יסודי. אנו בעיצומו של קמפיין גיוס סייעות ונמשיך לעשות הכל מנת לשפר ולקדם את תנאי העסקתן. אנו מצפים מהממשלה ובפרט ממשרד האוצר לגלות אחריות לאפשר לשדרג את שכרן של הסייעות ולפתור את הבעיה הכאובה אחת ולתמיד".