במהלך השנה האחרונה מתנהל מאבק בין תושבי שכונות נעורים ורמב"ם לבין הרב ישעיהו סגל מחב"ד סביב מבנה הקודש אותו הוא מתכנן להקים.

הרב סגל על רקע בית חב"ד ההולך ונבנה | צילום: אבי מועלם

במהלך התקופה נמסרו פרטים סותרים על ייעוד הבניין ומה הוא צפוי לאכלס בתוכו. בשבוע שעבר, במהלך סיור של מנכ"ל העירייה חיים גליק, חשף סגל את המתוכנן.

הרוחות בשכונה סוערות לאור בניית בית חב"ד בן חמש קומות. בקרב חלק מתושבי השכונה קיים חשש כי המקום יהפוך למוקד חזרה בתשובה. הם חוששים גם שבמקום יפעל אולם אירועים עד השעות הקטנות של הלילה. בימים אלו אוספים תושבי השכונה מימון לתשלום לעורכי דין על מנת שיגישו ערר כנגד חלק מהתוכניות של המקום.

בשבוע שעבר נערך סיור של הרב סגל עם נציגי העירייה והשכונה שבה חשף לראשונה מה מתוכנן במקום.

על פי מסמך שהוציא מנכ"ל העירייה בקומת הכניסה יהיו משרדים, בית כנסת אשכנזי וחדר לשיעור תורה ואילו בקומה שמעליה תשכון עזרת הנשים של בית הכנסת ועמדת החתלה והנקה.

בקומה השנייה ימוקם בית כנסת ספרדי. בקומה הרביעית יהיה אולם כנסים שיוכל לארח גם שבתות חתן או אירועים אחרים כמו בר מצווה או ברית. בקומת המרתף ייבנו שני חדרי מקווה כשלנשים יהיו גם חדרי פדיקור ומניקור. בימים הקרובים אמורה להתקיים פגישת גישור בין תושבי השכונה לנציגי חב"ד כדי להרגיע את הרוחות הסוערות.