צילום: ShutterStock

מקרה חמור של התעללות בקשישה על ידי המטפלת שלה אירע לאחרונה בראשון לציון. המקרה שנחשף לראשונה כעת במיינט ראשון התגלה על ידי בני המשפחה שהבחינו בסימנים על גופה והציבו מצלמות בבית. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד המטפלת האלימה.

התמונות שנחשפו בפני בני משפחתה של  הקשישה לא היו קלות ולא התירו גם מקום לספק כי אימם עוברת התעללות קשה על ידי המטפלת הצמודה שלה.

המטפלת, צעירה כבת 29 מהפיליפינים, נמצאת עימה בשנתיים האחרונות בשל מצבה הבריאותי של האמא. בעקבות חשדות של בני המשפחה הוחלט להציב מצלמות שגילו תמונה קשה.

במצלמות רואים כיצד המטפלת דוחפת את הקשישה מספר פעמים ולאחר מכן אוחזת אותה בחוזקה באזור הצוואר ומאיימת עליה "אני אהרוג אותך".

זמן קצר לאחר מכן המשיכה האלימות וגברה כשהמטפלת משיבה בכוח את הקשישה וסוטרת על פניה מספר פעמים בחוזקה דבר שגרם לה לשטף דם בפניה. מספר דקות לאחר מכן דחפה המטפלת את האוכל שהביאה בחוזקה לפיה של הקשישה הכואבת.

מסכת האלימות המשיכה עוד מספר רב של פעמים כשפעם אחת היא מכה אותה באגרוף אל בטנה וגורמת לקשישה להתקפל מכאב ופעם אחרת היא מכה אותה בגבה בעזרת חפצים שהונחו על הרצפה. כל אלו לוו באיומים ובתנועות מאיימות, כולל משיכה חזקה בשיערה.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד המטפלת בגין התעללות בחסר ישע ואיומים.