הופעה בלייב פארק | צילום אבי מועלם

תושבי השכונות המתגוררים סמוך ל'לייב פארק' בראשון לציון יודעים היטב מתי מתקיימת הופעה וחשים על בשרם את הסבל התחבורתי הנלווה לאותן הופעות: "נסיעה של 10 דקות הביתה הופכת ליותר משעה".

ימי הקיץ החמים הפכו את הלייב פארק בראשון לציון למוקד מרכזי, זאת בשל סדרת הופעות המוניות שנערכו במקום. המקום עצמו, הממוקם תחת כיפת השמיים, הפך השנה לאטרקטיבי במיוחד, וכל שבוע נערכו בו מספר הופעות, שהפכו את הערבים לבלתי נסבלים עבור התושבים. 

"כל האנשים שמגיעים להופעה יוצרים פקקים ענקיים שמקשים על ההגעה לבית ונסיעה של עשר דקות אורכת לפעמים למעלה משעה. חייבים לדאוג להכוונת תנועה כי זה בלתי אפשרי", טוענים השכנים.

"אני מתגוררת בנאות אשלים שבמערב העיר, לא רחוק מהלייב פארק" מספרת מאיה בן חנוך, "במוצאי שבת האחרונה הייתה הופעה גדולה מאוד, והייתי צריכה להגיע חזרה לבית שלי כי הבת שלי המתינה שאני אגיע ואקח אותה לתחנת אוטובוס. מדובר בהסעה שיוצאת לבאר שבע ששם היא לומדת, ולכן הזמן היה מאוד קריטי. למרבה הצער, בשל התנועה הגדולה מאוד שהייתה לכיוון הלייב פארק נוצרו עומסי תנועה, ועמדנו על הכביש שעה שלמה. הבת שלי פספסה את ההסעה".

פקקי ענק בדרך ללייב פארק | צילום אבי מועלם

לדברי בן חנוך מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה בקביעות, בעיקר בערבי הקיץ, אך לדבריה אין הכוונה עירונית שתסדיר את התנועה ותמנע את המטרד והפקקים. "גם אנשים שבאים להופעה מתייאשים ומשאירים את הרכב בצד הדרך ומגיעים אחרי הליכה ארוכה ברגל רק כדי לא לפספס את ההופעה. הסבל הזה הוא לא רק שלי אלא של תושבי שאר השכונות ששוכנות סמוך ללייב פארק", היא אומרת.

גם רונן קלינסקי, המתגורר אף הוא סמוך ללייב פארק, מספר על הקושי. "זה משהו שרבים מתלוננים עליו, יש הופעה זאת אומרת שיהיו שעות עומס והחזרה לבית הופכת לארוכה יותר כי צריך לעשות מעקף בכדי להימנע מהעומס. זה מצב בלתי אפשרי שצריך לטפל בו".

תגובת עיריית ראשון לציון: "האירועים בלייב פארק מתואמים ומנוהלים על ידי המשטרה לרבות נושא התנועה באמצעות שוטרים בשכר".