אמש (חמישי) התקיימה ישיבת מועצה חגיגית בה הושבעו ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך, וחברי המועצה ה-16 של העיר. הישיבה החגיגית התקיימה בבית מכבי באולם מלא תושבים. במסגרת הישיבה נפרדו מחברי המועצה ה- 15 ומראש העירייה היוצא דב צור, ויו"ר ועדת הבחירות, דוד אלימלך, הקריא את תוצאות האמת בבחירות. 

ישיבת מועצה ראשונה בראשל"צ | צילום: אבי איצקוביץ'

האירוע החל בנאום של ראש העירייה היוצא, דב צור, שנפרד מהמועצה גם בביקורת, אך סיים בברכה לראש העירייה החדש: "אתה ראש העיר השלישי שהוא יליד ראשון. אני יודע שכמוני זאת הגשמת חלום עבורך. האתגר העומד בפניך הוא גדול אך מרתק. הצלחתך חשובה לי כתושב ואני מאחל לך הצלחה מלוא החופן". 

ראש העירייה הנכנס, רז קינסטליך, הודה לצור ואמר: "אני מודה לך בשמי ובשם תושבי העיר על תרומתך הגדולה לראשון לציון וכן על הנדיבות שהפגנת כלפיי מאז התבררו תוצאות הבחירות".

בנאומו הבטיח קינסטליך שיעמוד בהבטחות שנתן במערכת הבחירות, אמר שכל החלטה תישקל אך ורק לפי טובת הציבור, וציין שהעירייה בראשותו תתנהל בשקיפות, כנות ופתיחות. "לכל תחום אליו נביט, יש עדיין עבודה לעשות. בחינוך, בתשתיות, בפקקים, בשירות לתושב. אנו נבצע מספר פעולות מהירות ואמיצות", אמר.

דב צור. נאום פרידה | צילום: אבי איצקוביץ'

ראש העירייה הנכנס קרא להרחיב עוד את שורות הקואליציה: "למי שטרם הצטרף לקואליציה – אני אומר בכנות: עדיין לא מאוחר. אני רואה באחדות את צו השעה ומשום כך השקעתי, מאז ניצחוני בבחירות, לילות כימים על מנת להרכיב קואליציה רחבה ככל שניתן". 

מי שהצליח לגנוב את ההצגה היה חבר המועצה, דורון אוזן, שלא נבחר לראשות העיר, והעדיף להישאר מחוץ לקואליציה. חבריו לסיעה, קרן דנה ואפי משה, החליטו לעזבו והצטרפו לקואליציה. עם המטען הזה עלה אוזן לנאום, וכעת מסתמן שיהווה אופוזיציה לוחמת לקינסטליך.

"ראש העיר הנבחר, אני מברך גם אותך ביום זה", פתח אוזן, והמשיך: "עם זאת, צר לי שהתחלת את כהונתך בעת הרכבת הקואליציה ב״עורמה״ תכונה שאיפיינה ומאפיינת אותך לאורך כל הדרך וכל שנותיך כנבחר ציבור. לגבי שני חברי סיעתי שהצטרפו לקואליציה, הציבור ומצפונם יישפטו אותם, ובדגש על התושבים שבחרו אותם".

נאום אוזן וקריאות הקהל:

(צילום: אבי איצקוביץ')