לאחר הפסקה של מספר שבועות, המודעות הגזעניות בשכונת נווה ים חזרו. לפני מספר ימים יצאה רוני, תושבת השכונה, לרחוב ונתקלה שוב במודעה גזענית מונחת על אחת הגדרות. "מה שמטריד אותי לא פחות היא האדישות של תושבי השכונה שלא יוצאים להילחם נגד זה" היא מספרת.

לפני כחודש פרסמנו ב'מיינט ראשון' אודות הפרשה המטרידה במסגרתה הופצו מספר דפים עם הכיתוב "אתיופים בראשון לציון - רק לירוחם". מודעות אלו גרמו לסערה בקרב תושבי העיר שהזדעזעו מהתקרית. יש לציין כי בשכונה זו מתגוררות שתי משפחות יוצאות העדה האתיופית שעברו לשכונה לא מזמן. גם בעירייה הודיעו שהם מתכוונים לטפל במה שקרה אך עד כה לא ידוע על התקדמות.

השלט שהופץ בראשון לציון | צילום: פרטי

לאחר הפרסום עברו מספר שבועות שקטים אך למרבה הצער והחרפה המודעות הללו חזרו.

"חזרתי לבית שלי דרך פארק סמוך לשכונה וראיתי את הדף מונח על גבי גדר מבטון. זה היה יום גשום אז מי שכב את זה השקיע ועטף את הנייר בניילון ועליו הניח אבן כדי שזה לא יעוף ברוח", היא מספרת.

התושבת מוסיפה: "דיברתי עם אחד הדיירים מבני העדה האתיופית שגרים בבניין לידי והם אמרו שהם אף פעם לא נתקלו בתופעה גזענית וזה שימח אותי. מצד שני,  אנשים שגרים בשכונה הפגינו אדישות ולא טורחים להתפנות כדי לטפל בזה וזה מה שחורה לי. אני לא צריכה שיגידו לי כל הכבוד אלא שאנשים יצטרפו להילחם בתופעה הזו. גם העירייה שאמרה שתטפל בזה לא הגיבה לתקרית וזה באמת מכעיס".