פעולות החילוץ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הלילה (שלישי) בשעה 1:00 לפנות בוקר התקבלה קריאה במוקד החירום של מגן דוד אדום על ילד כבן 16 שנפל מגובה במבנה נטוש צמוד לכביש 44 ליד בית דגן. למקום הוזנקו כונני תגובה מיידית, אופנועים וניידות טיפול נמרץ של מד"א.

כונני תגובה מיידית על אמבולנס קהילתי של מגן דוד אדום, רונן אברהמי, משה סאובר ואור יחזקאל מדווחים שהגיעו למקום תוך מספר דקות מרגע הקריאה.

רונן אברהמי: "כשהגענו למקום הבחנו כי הילד נפל מגג המבנה מגובה של כ-12 מטר ונמצא בתוך מבנה נטוש ללא דרכי גישה לפנים המבנה. כיוון שהמבנה מגודר כולו ולא ניתן להגיע לפצוע לא נותר אלא לטפס מעל גדר.

פעולות החילוץ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

לאחר שטיפסנו מעל הגדר והגענו לפצוע מצאנו אותו כשהוא בהכרה וסובל מפגיעות שונות. הענקנו טיפול ראשוני מציל חיים לנפגע, לאחר מספר דקות הגיע צוות הנט״ן בראשותו של הפראמדיק שמחה סמנדייב אשר העניקו לו המשך טיפול מתקדם.

תוך כדי הענקת הטיפול של הנט״ן הגיעו צוותי לוחמי האש אשר ניסרו את הגדר המקיפה את המבנה על מנת לחלצו מהמקום. לאחר חילוצו של המטופל פונה לבית החולים בניידת טיפול נמרץ, במצב בינוני להמשך טיפול״.

מאיר שלו ואלעד מנצור חובשים ב'איחוד הצלה' סיפרו: "לדברי עוברי אורח הנער טיפס על הגג בכדי לתלות דגל והגג נשבר אז הוא צנח פנימה לתוך מחסן. לאחר חילוץ ממושך של צוותי הכיבוי הוא פונה לבית החולים אסף הרופא בצריפין כשמצבו מוגדר בינוני".

נסיבות המקרה נבדקות ע״י בוחני התנועה של משטרת ישראל.