עבור רבים הסדרה "הכלה מאיסטנבול" היא תוכנית טלוויזיה מרתקת שגורמת להם להעביר שעות רבות מול המסך, אך עבור רנין ואבי מסרי, תושבי ראשון לציון, זה סיפור חיים. השניים שהכירו בטורקיה והתחתנו בניגוד לרצון המשפחות, הפכו את הלימון ללימונדה ומופיעים יחד במופע מחווה ל"כלה מאיסטנבול".

רנין יחד עם הזמר ז'קו במופע המחווה. צילומים: יח"צ, עדן חזן

רנין בת ה-42, נולדה באיסטנבול למשפחה יהודית ששורשיה מאיזמיר, אליה הגיעו מספרד לפני יותר מ 500 שנה. המשפחה משפחה ידועה באיזמיר והסב היה מראשי הקהילה. לדבריה, היא אהבה לשיר, אך זה לא נחשב מכובד. ממש כמו סורייה הכלה היפה מאיסטנבול והיא הלכה  ללמוד מנהל עסקים. היא סיימה תואר ראשון באוניברסיטת בילגי באיסטנבול ותואר שני באוניברסיטה של פורטסמות'.

בעודה סטודנטית פגשה במסיבה את אבי, עורך דין מקסים שמבוגר ממנה ב 18 שנה אך גם לא יהודי דבר שהוביל להתנגדויות מצד אמה. רנין, שהרגישה שיש קשר מאוד חזק בין הנשמות, החליטה להתחתן בנישואים אזרחיים למרות הקשיים וזמן קצר לאחר מכן החליטו לעשות עלייה ולהתיישב בראשון לציון, שם גרים עד היום ומגדלים יחד בן ובת. לדבריהם, דווקא המשפחה של אבי, הטורקית,  לא מקבלת את רנין,  ממש כמו סורייה בסדרה, אמא שלו לא ביקרה בארץ ולא מכירה את הנכדים.

צילום: עדן חזן

ככל שעבר הזמן הבינו השניים כי סיפור חייהם דומה לנעשה בסדרה והוחליטו לקחת זאת צעד אחד קדימה וכשעלתה הסדרה "הכלה מאיסטנבול" שהישראלים כל כך אוהבים, הם החליטו להכין מופע מחווה לסדרה.

"בוודאי שהזדהתי עם סורייה. הרצון לשיר וחוסר הפרגון מהסביבה, האימא של בעלה שלא מקבלת אותה. אנחנו מקווים שכל אוהבי הסדרה יבואו לראות אותי.. אני גרה פה 12 שנים ומרגישה שישראל היא מדינה מיוחדת שמבטיחה חופש, צדק ושלום, ממש  כפי שחזו הנביאים ישראל מבטיחה שווין מוחלט בזכויות דתיות וחברתיות לכל התושבים, ללא קשר לדת , גזע או מין. בישראל יש חופש דת , מצפון, שפה, חינוך ותרבות . אני מגדלת את ילדיי עם תחושה גבוהה של ביטחון , אני אוהבת את ישראל"

השניים יופיעו במרכז ענבל ב-29.10.19 יחד עם הפייטן ז'קו חזן.