הקהילה בראשון לציון מתגייסת: שעות ספורות אחרי שעיריית ראשון לציון פרסמה קול קורא "לאמץ" צעירים יהודים מארצות דוברות אנגלית שמגיעים לעיר לטובת שנת שירות, התקבלו כ-80 פניות ממשפחות בעיר שמוכנות לפתוח את ביתן ולארח את הצעירים הנלהבים והאידיאולוגים שמשמשים כמורים לאנגלית בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים.

המורים המתנדבים: צילום: עיריית ראשל"צ

תוכנית "עמיתי הוראת אנגלית בישראל", שמתקיימת בשיתוף אגף הפרט במינהל החינוך בעיריית ראשון לציון והסוכנות היהודית, פועלת אומנם ברחבי המדינה, אבל ראשון לציון הפכה זה מכבר לעיר המבוקשת ביותר בתוכנית. אחת הסיבות, כנראה, זו תחושת החמימות שמפגינים תושבי העיר כלפי הצעירים שמגיעים מרחבי ארה"ב, קנדה ואנגליה כדי לעבוד עם ילדי בתי הספר על שיפור מיומנויות האנגלית שלהם.

יש לציין כי הפעילות שלהם נעשית בהתנדבות, תוך שהם תורמים את מרצם וכשרונם לצמצום פערי הלמידה והחינוך במדינת ישראל.

מנהלת התוכנית באגף הפרט במינהל החינוך, טלי פסקל נמצן, סיפרה: "קיבלנו מבול של טלפונים. הרבה מהפונים היו כאלו שמכירים את הפרויקט מבתי הספר שהילדים שלהם לומדים, אחרים אמרו שהם רוצים לתרום ולהיות חלק מזה. התקשרה אליי מישהי שסיפרה שבילדותה בקיבוץ, ההורים שלה ושאר החברים, ארחו מתנדבים מארצות הברית ולכן עכשיו חשוב לה לעשות משהו דומה. זה מרגש מאוד, אנחנו מודים לכולם".

משתתפי תוכנית "עמיתי הוראת אנגלית בישראל"

יש לציין כי ה"אימוץ" כולל אירוח של המשתתף לארוחות שבת/חגים באווירה חמימה ומשפחתית, ומעבר לכך הוא מאוד גמיש ותלוי במשפחות ובמשתתף.