להודיע  על כל סממן של 'הדתה' | צילום: רויטרס

                   

לאחר חודשים של הערכות והכנות מצד העירייה החלו היום קרוב לחמישים אלף תלמידים את שנת הלימודים בראשון לציון. כעת מתברר שלא רק העירייה והתלמידים נערכים לשנת הלימודים החדשה אלא גם חברי "ראשון חופשית", שהודיעו כי בכוונתם להגביר את הפעילות נגד מה שהם מכנים ה'הדתה' במערכת החינוך העירונית.

במהלך שנת הלימודים האחרונה הביעו מספר הורים השייכים לפורום החילוני ולארגון תרעומת על כניסה של מאפיינים דתיים למערכת החינוך העירונית. "ההורים מתבקשים להיות ערניים כלפי שתי תופעות עיקריות, ולפעול בדרכים הבאות", אמרו חברי הקבוצה, "לחפש גילויי הדתה בספרי הלימוד של ילדיהם, ולדווח על כך גם למורים, וגם לנו".

לדבריהם, ניתן להשתמש ב"מחוון ההדתה" באתר "הפורום החילוני", וכן לחפש שם סקירות קיימות על ספרי לימוד. בנוסף מבקשים לברי הפורום מההורים לבקש מהמורים והמנהלים מידע על גופים חיצוניים שנכנסים לבית הספר על מנת ללמד יהדות, ובאם יש כאלה - להבהיר לצוות בית הספר כי לא מדובר בפעילות חובה, לסרב לשלם על הפעילות, לסרב לכך שילדיהם ייקחו חלק בפעילות וליידע הורים נוספים בשכבה.

"אנו נשמח לעזור לכל הורה שיפנה אלינו בנושאים הללו", אמרו חברי הפורום, "וכמובן להצטרפותם של הורים נוספים שהנושא בנפשם וירצו לקחת חלק בפעילות שלנו בנושאובנושאים נוספים הנוגעים לרווחת הציבור החילוני בעיר".