בעיריית ראשון לציון מחפשים אחר דרכים להתמודד עם הפקקים המצטברים בכל בוקר ביציאה מהעיר אבל התושבים ממשיכים להתלונן.

עוברים לכחול לבן, צילום: דוברות עיריית ראשון לציון

למרות זאת, במקום לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית, החליטו בעירייה לצבוע את החניון הסמוך לתחנת משה דיין בצבעי כחול לבן – עובדה שעלולה לגרום לתושבים מחוץ לעיר לוותר על הרכבת ולהעמיס עוד על הכבישים.

בתקופה האחרונה החלה העירייה בצביעת מקומות חנייה מרכזיים בכחול לבן, דבר שגרר ביקורת בקרב בעלי עסקים שחוששים מפגיעה כלכלית בשל חוסר הרצון של הלקוחות לשלם על החנייה. כעת גם נוסעי הרכבת מתלוננים וטוענים כי מדובר בצעד שיגדיל עוד את הפקקים.

"עד עכשיו כל החניון הסמוך לתחנת משה דיין היה אפור והמכוניות יכלו לחנות ללא תשלום", סיפר רון שמילוצ'י. "אני גם נוסע ברכבת ומבין שהמטרה היא להיטיב עם תושבי העיר שיכולים לקבל יותר חנייה וללא תשלום. העניין הוא שברכבת יש גם נוסעים רבים מחוץ לעיר שעכשיו לא יגיעו לתחנה כי הם יצטרכו לשלם חנייה על שעות רבות.

"אותם אנשים עוברים דרך ראשון לציון בדרכם לעבודה והם נעזרו ברכבת. כעת הם פשוט ישתמשו ברכבם הפרטי וזה יגדיל את הפקקים בצירים המרכזיים בראשון לציון, שלא לדבר על זיהום האוויר".

לדבריו, מאז שצבעו את החניות בצבעי כחול לבן ניכרת ירידה בכמות הרכבים החונים בתחנה דבר המעיד על בחירת הנוסעים באפשרות שהיא אינה תחבורה ציבורית. "המהלך הנכון יותר היה פשוט להכשיר עוד חניות. יש באזור שטחים פנויים רבים שאפשר היה להפוך אותם לחנייה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מבדיקה שקיימנו רוב הנוסעים העולים בתחנת משה דיין הם תושבי ראשון לציון. לעירייה יש מחויבות לאפשר לתושביה קדימות וזמינות בחניונים העירוניים".