הורים שילדיהם מתחנכים בגן הילדים "מעבר לקשת" בשכונת נווה ים בראשון לציון, זועמים על כוונת העירייה להחליף את צוות הגן. לטענתם, ההודעה על חלוף הצוות הגיעה בשלב שבו הם אינם יכולים לעשות דבר ולהגיש על כך ערעור.

במכתב ששלחו ההורים לעירייה נכתב: " גן הילדים הינו ה'בית השני' בו גדלים ילדינו, בני ובנות הגיל הרך, שם הם מבלים חלק ניכר משעות היממה. בגן הילדים נפשם הרכה מתעצבת ונבנות מערכות היחסים המשמעותיות הראשונות שלהם עם מבוגרים שאינם בני משפחתם.

צילום ארכיון: יריב כץ

"הקשרים שנוצרים עם הגננת וצוות הגן, תורמים תרומה מכרעת להתפתחותו הנפשית של הילד. במהלך השנה החולפת נוצר קשר רגשי עמוק בין ילדים אלה לצוות הגן והם ציפו להמשיך ולפגוש באושרה הגננת וסיגל הסייעת גם בשנה הבאה. כשנודע להם על הפרידה הצפויה, אלה שעיכלו את הבשורה, הגיבו בצער עמוק ואף בבכי קורע לב".

ההורים טוענים כי הפרידה מצוות הגן מצטרפת לפרידה הבלתי נמנעת מחבריהם שעולים לכיתה א'. "חשוב להדגיש שילדים אלה עברו לגן 'מעבר לקשת' בתחילת השנה הנוכחית. בעקבות החלטתכם התמוהה, הם צפויים להחליף גננת וסייעת בשנה"ל הבאה. בשנה שאחריה, יעלו לכיתה א'. 

"זו היא החלטה חסרת רגישות, נטולת כל הגיון וספק רב אם טובת ילדינו, אותה אתם אמורים לשרת, עמדה לנגד עיניכם." כותבים ההורים וממשיכים, "לאור כל האומר לעיל אנו דורשים לבטל את ההחלטה על העברת צוות גן "מעבר לקשת" ולהשאירו בשלמותו בגן בשנה"ל הבאה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "ההחלטה על מעבר הצוות נעשתה על ידי המפקחת של משרד החינוך שהרי הגנים נמצאים תחת פיקוחם".