גן ילדים. אילוסטרציה: shutterstock

    

לאחרונה קיבלו הורי הילדים בראשון לציון את השיבוצים למוסדות החינוך בשנת הלימודים הקרובה. שיבוצים אלה באו על רקע החלטת העירייה לצמצם השנה את מספר הילדים ל־29 בלבד בכל גן, דבר שהצריך פתיחה של מוסדות חינוך חדשים וצורך לפזר יותר ילדים בגנים אחרים. גורם המעורב בשיבוצים סיפר ל'ידיעות ראשון', כי בעקבות השינויים התקבל הפעם מספר גדול ביותר של ערעורים והוא עומד על כ־1,400 פניות.

"ליד הבית שלי יש גן ילדים שהבן שלי מכיר ונמצא במרחק של עשר דקות הליכה", מספרת אם זועמת, "באופן לא ברור הוחלט שהוא יילך לגן אחר שנמצא במרחק כפול וזאת למרות שאח שלו נמצא בגן הזה. אני לא מבינה מה ההיגיון להפריד אותם?".

טענות מסוג אלה הן לא היחידות ורבות כמותן הצטברו על שולחן ועדת הערעורים העירונית. ביום ראשון האחרון הוזמנו הורים לערר שני, זאת בכדי לנסות ולצמצם את טענות ההורים.

בעקבות מספרם הרב של הפונים, מצאו עצמם ההורים עומדים שעות בתור בניסיון להיכנס לוועדה ולהסביר מדוע השיבוץ אינו מתקבל על הדעת. "חיכינו ארבע שעות בתור כדי שמישהו בעירייה יוכל לקבל אותנו ולנסות להסביר לנו איך קיבלנו שיבוץ שנמצא במרחק של יותר מחצי שעה מהבית שלנו", סיפרה בכעס אם שבנה קיבל שיבוץ לגן ילדים שלא היה לרוחה.

"אחנו עושים הכל בכדי לסייע להורים", אומר אחד המטפלים בבקשות, "אבל צריך להבין שלא כל אחד יכול לקבל בדיוק מה שהוא מבקש".

"העירייה עושה כל מאמץ לתת לילדי העיר את החינוך הציבורי הטוב בישראל", אומרת מחזיקת תיק החינוך ליאל אבן זוהר. "נצמצם בהדרגה מספר ילדים בגנים ובכיתות, נוסיף עשרות מיליונים לבינוי גנים ושיפוץ ובנית מוסדות חינוך, ונשקיע בפדגוגיה חדשנית, תגבור אנגלית והעשרה במגוון נושאים כמו שחמט, מוזיקה, אומנות, רובוטיקה ועוד, גם בקייטנות, בצהרונים ובבתי הספר".