תוקפם של עשרות אלפי תווי חניה יפוג בסוף 2018, אך כ-30 אלף תושבים טרם הסדירו לעצמם תו חנייה חדש. הגעה מאוחרת, מזהירים בחברה לבטחון של ראשל"צ, עלולה לעכב את קבלת התו, ולגרור עמה קנסות מיותרים לתושבים. 

חנייה בכחול לבן בראשון לציון | צילום: דוברות העירייה

"חדשו תווים". זו הקריאה היוצאת השבוע מעיריית ראשון לציון. בעירייה מסבירים שלמרות פעילות הסברתית נרחבת של החברה לבטחון, הקוראת לציבור להקדים ולחדש את התו, כ-30 אלף תושבים טרם חידשו את תווי החנייה שברשותם, שהונפקו לפני למעלה משלוש וארבע שנים. בכך הם חשופים לעומס רב שצפוי להאריך את משך זמן הטיפול בחידוש התו, ואף למתן קנסות.

תו חנייה מקנה לתושב הטבות לחנייה בחינם במדרכות הצבועות כחול לבן, וכן לדיירים המתגוררים באזורים בהם החנייה מוגבלת לדיירי הרחוב בלבד. תוקף התו יפוג, כאמור, בסוף השנה האזרחית. 

בחברה לבטחון מדגישים כי מי שחידש את התו אך טרם קיבל את המדבקה לביתו, יכול להיות רגוע, שכן קיומם של תווי החנייה מעודכנים במסופוני המפקחים ועל כן לא תבוצע כנגדם אכיפה. 

צילום: קובי קואנקס

"החברה לביטחון נערכת על מנת להעניק שירות מהיר לחידוש התווים. אני קורא לתושבים להקדים ולהסדיר את תווי החנייה ובכך להימנע מקנסות מיותרים", הוסיף מנכ"ל החברה לבטחון, מוטי נחמני. 

קיימות שתי דרכים לחידוש תו החנייה:

חידוש באמצעות פורטל האינטרנט שנמצא באתר החברה לביטחון ולסדר ציבורי בכתובת www.rlzbitachon.co.il. במסגרת מילוי הפרטים יש לסרוק את המסמכים הנדרשים לקבלת תו חנייה.

באמצעות שליחת בקשה וצירוף מלוא המסמכים הנדרשים להנפקת תו החנייה וצירוף עלות הנפקת התו, למשרדי החברה לביטחון ולסדר ציבורי – בכתובת ז'בוטינסקי 61 ראשון לציון. יש לציין שקבלת התווים לביתכם תיעשה אך ורק באמצעות הדואר.

הקריטריונים לקבלת תו חנייה: 

 על המבקש להיות תושב העיר, שבבעלותו או שבהחזקתו הבלעדית כלי רכב פרטי או מסחרי שמשקלו הכולל עד 4 טון. כמו כן יש להגיש מסמכים מאמתים כמו עותק מצולם של תעודת הזהות בצירוף הספח, שבו רשומה כתובת מגורים עדכנית בראשון לציון. וכן עותק מצולם של רישיון רכב תקף על שם המבקש.