כמעט שנה עברה מהאסון בטיול של מכינת בני ציון לנחל צפית, שבמסגרתו נהרגו תשעה צעירים ובהם אילן בר שלום ז"ל, תושבת ראשון לציון. אתמול התבשרו ההורים האבלים על החלטת הפרקליטות להאשים בכפוף לשימוע את מנהל המכינה לשעבר יובל כהאן ואת המדריך אביב ברדיצ'ב בהריגה.

אילן בר שלום. נקטפה בטרם עת | צילום מהאלבום המשפחתי

אוריאל בר שלום, אביה של אילן, קיבל את הדיווחים בהפתעה ואמר ל"מיינט ראשון": "לא הצלחתי להירדם. בדרך כלל בסוף יום אני קורס מעייפות, אבל זה היה קשה עבורי".

"אלו ימים לא קלים", המשיך בר שלום בכאב. "הדיווחים נחתו עלינו בהפתעה. בשבוע הבא אמורה להיות לנו פגישה עם הפרקליטות כדי להעביר לנו את החומרים, אבל הם כבר נחשפו בתקשורת. ידענו את רוב הפרטים, אבל האנדרלמוסיה התקשורתית קשה".

בהתייחסו לממצאים שעלו בחקירה שבעקבותיהם הוחלט על הגשת כתב האישום אמר בר שלום: "זה מחזק את הדרישה שלנו להקמת ועדת חקירה בלתי תלויה ואת הדרישה שלא לפתוח את המכינה מחדש כפי שקרה בינתיים.

"חטא היוהרה גרם לכך שלא התייחסו ולא ספרו את דעתם של ההורים או החניכים, ואפילו לא את המדריכה שהתריעה. לצערי היום המכינה ממשיכה באותו עיוורון, לא החליפה הנהלה ומשקרת לכולם במצח נחושה".

איזה עונש יניח את דעתך אם בכלל יש כזה?

"עבורי אין שום עונש שיניח את דעתי. הייתי רוצה שיגישו להם דין מצטער על הרג של כל נער בנפרד ומוסרית זה הגיוני, אבל זה לא יעזור לי ולכאב שלי. אלו אנשים שהיו צריכים לקחת אחריות ולקבל את העונש בהכנעה, ובמקום זה הם עדיין זורקים אחד על השני האשמות".