הורים לתלמידי בית הספר "ניצנים" קיבלו לאחרונה הודעה מהעירייה על כך שחלק משטח בית הספר יופקע מהם לטובת בניית גני ילדים.

ההודעה הצליחה להכעיס רבים מהם מחשש שהשטח שנלקח מהם יבוא על חשבון ילדיהם, יביא לצפיפות ותנאים פחותים. בעקבות החלטת העירייה מתכננים ההורים להפגין ואף להחריף את הצעדים.

בית הספר ניצנים. צילום: באדיבות ההורים

בית הספר היסודי ניצנים, הממקום בשכונת רמז ובו לומדים כ-300 תלמידי א' עד ו', צפוי לשנות את פניו בשנת הלימודים הקרובה, לפחות מבחינת גודלו, כך נודע לאחרונה להורי התלמידים.

"ראש העיריה רז קינסטליך, בוגר של המחזור הראשון של בית הספר ניצנים, עושה צעד משמעותי לפגיעה באותו בית הספר", טוען אחד ההורים, "בשטח של כשליש מחצר בית הספר יסופח מבנה וייבנו בו שבילי גישה ו-3 גנים על חשבון שטח בית הספר. אחד מהגנים הוא גן טרום טרום חובה, גן ללא זיקה לפעילות של בית הספר".

לדברי התושבים וההורים, רחוב ויניק שבו נמצא שער הכניסה לבית הספר, עמוס גם כך מדי בוקר במכוניות, ואין בו מקומות חניה. "כאשר בכל בוקר יגיעו לשער בית הספר כ-70-100 רכבים נוספים שזקוקים למקומות חניה על מנת להוריד את ילדי הגן וללוות אותם אל הגן עצמו – תיווצר קטסטרופה תחבורתית", הם טוענים.

"רכבים יחנו על מדרכות, תחסמנה חניות פרטיות, רכבים יחנו באמצע הכביש ועוד. ברחוב שבו גם כך נהגים הנוסעים מזרחה מסונוורים מהשמש – זו רק שאלה של זמן עד שילדים יפגעו מרכבים, ואנו נחושים לעשות הכל על מנת לשמור על בטיחות ילדינו ולמנוע את הפגיעה בהם"

לטענת ההורים, הרישומים לגנים כבר החלו כך שהם מרגישים שדוחקים אותם לפינה. בעקבות הצעד המתוכנן, בכוונת ההורים לצאת להפגנה נגד ההחלטה ובמידה ולא היה ברירה גם להחריף צעדים ולהשבית את תחילת הלימודים.

מהעירייה טרם נמסרה תגובה.