הורים לילדים בבית הספר 'רמז' בראשון לציון טוענים כי השירותים בהם משתמשים התלמידים מזוהמים, מה שגורם להם ללקות בדלקות וזיהומים. לטענת ההורים, העירייה אינה מספקת שירותי ניקיון לאחר השעה 13:00 וזאת למרות שבמבנה מתקיימת פעילות עד לשעה 17:00.

צילום: ShutterStock

"מזה שבועות ארוכים ששירותי מתחם כיתות א' בבית הספר מהווים סכנה לבריאות ילדינו", ציינו ההורים במכתב ששיגרו למינהל החינוך. "מהשירותים עולה צחנה נוראית, הם מזוהמים ומטונפים באופן שאינו ניתן לתיאור. כאשר פנינו והערנו על כך נאמר לנו שצוות הניקיון עובד עד השעה 13:00, ושזו הסיבה למצב הקיים. כלומר, עד השעה 17:00 שעת סגירת הצהרון - איש אינו מנקה את המקום".

ההורים הוסיפו כי כאשר הם מגיעים לאסוף את ילדיהם בשעות אחר הצהריים מהצהרון, שנמצא במתחם כיתות א', הם עדים יום יום לצחנה וללכלוך.

"השבוע פעלה במתחם קייטנת חנוכה", הוסיפו ההורים בפנייתם. "המראות והריחות בהם נתקלו ההורים בשעות הבוקר היו קשים מנשוא. כשפנינו וניסינו לברר מדוע אין מנקים את המקום, הובהר לנו שהמנקים מועסקים בימי הקייטנה בין השעות 9:00 עד 11:00. איך ילדינו אמורים להשתמש בשירותים במשך השעות הארוכות שהם נמצאים בקייטנה/צהרון אם זה המצב שלהם?".

ההורים טוענים עוד כי בעקבות המצב ההיגייני החמור של השירותים, סובלים חלק מהילדים מדלקות בדרכי השתן. הם קראו למינהל החינוך לשלוח נציג מטעם לבחון מקרוב את המצב הבלתי אפשרי ודורשים כי הנושא יטופל בהקדם.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "אכן התקבלו מספר פניות בנוגע לניקיון השירותים בבית הספר ומיד נערך בירור מול הנהלת בית הספר והקבלן.

בסיום הבירור הוחלט לקנוס את הקבלן ולהזהירו שאם המצב לא ישתפר באופן מיידי הוא יזומן לשימוע בנושא. בשבוע האחרון השירותים נבדקו מדי יום והניקיון היה משביע רצון".