דיירים המתגוררים ברחוב הדגל העברי 3, שבו מתבצעות עבודות תמ"א 38, נאלצו לעבור את סוף השבוע שעבר בדירה מוצפת מים וללא חשמל.

 ההצפה גרמה לקצר. הדירה המוצפת | צילום: פרטי

בבניין המדובר התגוררו שמונה משפחות אך רובן עזבו את המקום בשל העבודות וכעת נותרו בבניין רק שלוש דירות מאוכלסות. הדיירים שנשארו מסבירים כי הם מוכנים לסבול את הפגיעה הזמנית באיכות חייהם עד להשלמת העבודות אלא שלמה שקרה בסוף השבוע האחרון הם כלל לא ציפו.

"מדובר בזוג דיירים שחצו את גיל ה־70", מספרת עו"ד יוליה שנקר, המייצגת חלק מדיירי הבניין. "כבר לפני כן היו גשמים קלים יותר וידעו שיש חדירת מים דרך הגג, אבל הפעם המצב הגיע לכדי קטסטרופה. המים עלו על גדותיהם והרטיבות גם גרמה לקצרים בחשמל".

לדברי עוה"ד, בני הזוג פנו לחברה הקבלנית. "מדובר היה לא רק באי־נוחות אלא בסכנת נפשות. רק ביום שישי קיבלנו תשובה שהדיירים יפונו למלון ברחובות, אבל אז התברר שהוא מלא והדיירים נאלצו להישאר בדירה מוצפת, בלי חשמל וללא חימום".

מהחברה נמסר כי הפנייה נעשתה אליהם רק בשישי בבוקר: "נמסר לדיירים כי הם רשאים לעבור לבית מלון עד לתיקון בתחילת השבוע. הדיירים בחרו שלא לעבור. ידוע, על אחת כמה וכמה בתמ"א 38, שבאתרי בנייה בשלב השלד יכולה להיווצר רטיבות בימים גשומים. אנו עושים כל שביכולתנו כדי לעזור לדיירים לשמור על אורח חיים תקין ככל האפשר בזמן הבנייה, נמצאים לשירותם ומשתדלים לתת מענה לכל בעיה".