צילום אילוסטרציה: Shutterstock

צעיר כבן 18 מראשון לציון נעצר בשבוע שעבר על ידי המשטרה וכתב אישום הוגש נגדו בגין עבירות אלימות ואיומים. הסיבה שבגללה נעצר הייתה נטייתו להאזין למוסיקה בעוצמה גבוהה והאיומים שהפנה כלפי מי שרק העז לדרוש ממנו להנמיך אותה.

לפני כחודשיים, בעת ששהה הצעיר בחדרו בבית, הוא האזין למוסיקה בקול גבוה ובעוצמה שהטרידה את אחותו ששהתה גם היא בבית. היא פנתה לאביה וביקשה ממנו שיתערב ויבקש להנמיך את עוצמת המוסיקה החזקה. האב נכנס לחדרו של בנו ודרש ממנו להשקיט את המוסיקה ־ אלא שהצעיר החליט להביע את מורת רוחו על ידי שבירת חפצים בבית, ניתוץ כוסות קפה ומכת אגרוף על קיר אחד החדרים שגרם לסדיקתו.

מספר ימים לאחר מכן שוב הסתגר הצעיר בחדרו והפעיל את המוסיקה בקולי קולות. אחותו, ששוב לא יכולה הייתה להתרכז בדברים שעשתה, ניגשה וביקשה ממנו שיחליש את המוסיקה באופן מיידי. הצעיר איים עליה שיכה אותה אם לא תצא ולאחר מכן דחף אותה בחוזקה והפילה על הרצפה.

הקש ששבר את גב הגמל מבחינת המשפחה היה אירוע שהתרחש בערב שבת, בעת שהמשפחה התכנסה לעשות קידוש. על פי החשד, כאשר חזרו בני הבית מבית הכנסת והחלו להיערך לקידוש, הפעיל הצעיר את המוסיקה בעוצמה שלא איפשרה לשבת וליהנות מאווירת השבת. האם נכנסה לחדרו וביקשה ממנו להנמיך אך הוא בתגובה איחל לה מחלות איומות ואף הוסיף "אכין לה קבר ואדאג שהיא תיכנס אליו". בהמשך הביע הבן הסורר את מורת רוחו באמצעות שבירת חפצים וגרימת נזק לאחד מדלתות הבית.

בעקבות כל זאת נאלצו הוריו של הצעיר לפנות למשטרה שעיכבה אותו לחקירה, שם הודה במיוחס לו. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין שלושה אישומים שונים של עבירות איומים, גרימת נזק ותקיפה.