בני זוג מראשון לציון גילו שמישהו פגע ברכבם וגרם לו נזק. עד מהרה עצרה המשטרה חשוד במעשה ובשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום.

הזיק ואז הציע עזרה | המחשה: ShutterStock


המקרה המדובר אירע לפני כשבועיים, סמוך לשעה 12:00 בצהריים. בני הזוג, תושבי העיר, ישבו באחת המסעדות וסעדו את לבם, אולם כשסיימו ויצאו החוצה נחרדו לגלות כי נזק כבד נגרם לרכבם. אופן הפגיעות העלה את החשש כי לא מדובר בנזק שאירע במקרה.

לפי כתב אישום שהוגש בשבוע שעבר עולה כי בזמן שבני הזוג ישבו במסעדה, הגיע צעיר בתחילת שנות ה־20 לחייו אל המקום, וללא כל סיבה נראית לעין טיפס על גג הרכב של בני הזוג ולאחר מכן קפץ שוב ושוב על מכסה המנוע ועיקם אותו ואף שבר בעזרת רגלו את מראת צד שמאל של הרכב. אלא שבמקום לעזוב את המקום, הצעיר שנפצע ברגלו כתוצאה מהבעיטה שבעט במראה, נותר לשבת בסמוך לרכב.

כשבני הזוג יצאו מהמסעדה הם הבחינו בזכוכיות הפזורות ליד הרכב וגילו את מידת הנזק לרכבם. האישה פנתה לצעיר שישב בסמוך לרכב ושאלה האם ראה מי גרם את הנזק לרכבם והצעיר השיב שלא ידוע לו אך מיד הזדרז להציע את עזרתו לבני הזוג באיתור האדם שהשחית להם את הרכב.

אחרי כמה דקות, תוך כדי החיפושים אחר הפוגע, הבחינה האישה בדם נוזל מרגלו של הצעיר וגם בכתמי דם שנמצאו על מכסה המנוע של הרכב. גם אמירות שונות של הצעיר שנשמעו לאישה חסרות פשר גרמו לה לחשוש שיש קשר בינו לבין הנזק שנגרם לרכב.

בשלב זה הזמינו בני הזוג משטרה והצביעו על הצעיר כחשוד העיקרי במעשה. בחקירתו במשטרה סירב הצעיר להודות בביצוע המעשה אך המשיך לדבר ללא כל קשר לאירוע. בסופו של דבר הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בגין חבלה במזיד.