תושבים בראשון לציון טענו כי הבחינו לאחרונה בבעלי חיים שונים מתים בנקודות שונות בעיר, ואחרים כשהם גוססים. לטענת אחת המתלוננות נראה שאלמונים פיזרו רעל וגרמו למקרי המוות האלו.

צילום המחשה: שאטרסטוק

"לפני כשבוע יצאתי עם הבן שלי לכיוון הגן שבו הוא מתחנך", סיפרה רותי, תושבת שכונת ארבמוביץ'. "בדרך ראינו על הרצפה יונים מתות ולאחר מכן ראיתי קיפוד מתנדנד מצד לצד, מפרפר בין חיים למוות.

"אלו היו מראות לא נעימים בכלל. זה נראה כאילו מישהו רצה אולי להרעיל חתולים וזה גרם למוות של שאר החיות. אני העברתי את התלונה שלי וביקשתי שיעלו את זה בפני ראש העירייה".

גם תושב העיר רפאל דדוש פנה לאחרונה לעירייה וסיפר כי הבחין במספר יונים מתות על המדרכה, ובקבוצת יונים נוספת מפרפרת בין חיים למוות. דדוש סיפר שגם הוא העלה את הסברה שמישהו פיזר רעל וגרם למוות.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "אכן התקבלה בשבוע שעבר פנייה במוקד על פגרי יונים. פקח השירות הווטרינרי הגיע למקום וזיהה שני פגרים כתוצאה מדריסה וטריפה.

"באשר לקיפוד לא התקבלה כל פנייה במוקד העירוני והדבר הובא לידיעתנו לאחר מספר ימים כך שלא יכולנו לבדוק את הפגר. אנו קוראים לציבור, באם נתקלתם בפגרי בעלי חיים, יש לפנות למוקד העירוני בזמן אמת כדי שנוכל לבדוק האם היתה הרעלה ואם יש צורך להעביר את המקרה לחקירת משטרה".