הורות היא עניין מורכב ולעתים הדאגה לילדים עלולה להיות גדולה. זה מה שקרה לגבר בשנות ה־50 לחייו מראשון לציון, שלקח את הדאגה לבנותיו הקטנות צעד אחד רחוק מדי וכעת מואשם בתקיפתן.

לא אהב את הדרישה של בנותיו והכה אותן | המחשה: shutterstock

המקרה המדובר אירע לפני כחצי שנה, אז הבחינו שתי בנותיו של האיש, אחת מהן בת תשע, כי אביהן מחטט להם בחפצים האישיים על אף שלא נתנו לו אישור לכך. הבנות הכעוסות העירו לו על הפגיעה בפרטיותן, ודרשו ממנו לחדול ממעשיו אך הוא בתגובה סבר כי זו זכותו כהורה והמשיך במעשיו.

בשלב מסוים הבת הגדולה יותר דרשה מאביה בתקיפות שלא לחטט בחפציה. על פי כתב אישום שהוגש לאחרונה נגד האב נטען כי בתגובה לדרישת בתו, שאותה תפס כחוצפה, נטל הגבר חבל שהיה בבית ובאמצעותו חבט בה בחוזקה והכאיב לה.

זמן קצר לאחר לכן הבחינה הבת בת התשע כי אביה נטל מהחדר צנצנת זכוכית שבתוכה כסף קטן, וניסתה בכעס לחטוף אותה מידיו. בעקבות זאת היכה אותה אביה והורה לה שלא להתערב במעשיו.

לפי כתב האישום, גם אמן של השתיים שדרשה מהאב לחדול ממעשיו ספגה ממנו אלימות. בין היתר כשדרשה ממנו להניח לבנות הוא נצמד לפניה ואיים עליה שיפגע בה אם תמשיך להטיף לו מוסר. כשהאשה הדפה אותו ממנה הוא בתגובה היכה אותה באגרופיו בראשה ובגופה.

שרשרת אירועים אלימה זו הביאה את בנות המשפחה להתלונן נגד האב במשטרה, וצו הרחקה הוצא נגדו באופן מיידי. למרות זאת, במספר הזדמנויות שונות, הגיע הגבר לבית ועקב אחרי בנותיו ואשתו למרות דרישתן שיפסיק.

בשבוע שעבר הוחלט להגיש כתב אישום נגד הגבר בגין אלימות ואיומים וכן בגין הפרת צו ההרחקה שיצא נגדו.