הצעה לסדר שהגיש לאחרונה חבר המועצה אייל מושיוב, מבקשת להעניק לחיילים קרביים את החוגים העירוניים בחינם.

הכביסה עלינו | צילום ארכיון: ירון ברנר

לטענתו, מדובר בחיילים שהיו פעילים שנים בחוגים מקצועיים או באגודות ספורט, אך בשל שירותם הצבאי נאלצו לעזוב אותם. כעת הוא מבקש מהעירייה לסייע להם להמשיך ברצף הפעילות ללא תמורה כספית.

"פנה אלי חייל המשרת במשמר הגבול ומגיע הביתה אחת לשבוע או שבועיים", הסביר מושיוב, "הבחור התאמן מילדות באיגרוף תאילנדי וכשהתגייס עזב את החוג מכורח הנסיבות. לאורך זמן הוא גילה שהאימונים חסרים לו כדי לשמור על מיומנותו בתחום. אין לי ספק שאם חייל אחד פנה אלי, ישנם עוד חיילים רבים שזקוקים לאימונים ולחיבוק מהרשות".

בעקבות כך פנה מושיוב לראש העירייה רז קינסטליך וביקש ממנו לאשר את הצעתו לסדר בישיבת מועצת העיר לפיה יוענקו חוגים חינם לחיילים הקרביים.

במכתב שששיגר מושיוב נכתב: "חיילי צה"ל הם הילדים של כולנו, הם הלב של העם ובמיוחד ליבנו עם החיילים הקרביים שמסכנים עצמם למעננו ומקריבים את חייהם למען ביטחוננו. כמו כן, ידוע לכל כי משכורת צבאית אינה מספקת לצרכיו של החייל אלא רק לצרכים הבסיסיים ובטח שלא לממן השתתפות בחוג.

"הצעתי לסדר היא שחיילים וחיילות קרביים שהיו רשומים בחוגים עירוניים של החברה העירונית או שחקנים פעילים באגודות הספורט של העיר עד למועד גיוסם, יוכלו להמשיך להתאמן בחוג שבו היו פעילים ובענף שבו השתתפו במשך שנים, וזאת כדי לשמור על רצף בכל יציאה שלהם לבית לכל אורך שירותם הצבאי. אין לי ספק שזו תהיה עזרה משמעותית עבורם".

כעת יש להמתין להחלטת חברי מועצת העיר בדבר הצעה לסדר שמגיעה מחבר האופוזיציה לרווחת חיילי העיר.