רוני באום. מנהלת המוזיאון החדשה | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

מנהלת חדשה מונתה למוזיאון ההיסטורי של ראשון לציון: ד"ר רוני באום-בנאי, ד"ר להיסטוריה וחברת מועצת עיריית רחובות.

בעשור האחרון שימשה באום-בנאי כמרצה ומנהלת במדרשה לחקר חיבת ציון - בית זרובבל ושולמית חביב. בעבר שימשה כחוקרת מטעם קרן פוזן, קרן ליהדות כתרבות יהודית של אוניברסיטת תל אביב ולפני כן הייתה אמונה על פיתוח תוכניות חינוכיות ביד ויצמן, גנזך בו שמורים כל כתביו של ד"ר חיים ויצמן.

באום-בנאי מחליפה את נאוה קסלר ששימשה מנהלת המוזיאון במשך שמונה שנים.

ד"ר רוני באום- בנאי, שתכנס לתפקידה בתחילת ינואר, אמרה: "בעידן בו אנו חיים, ביקור מיטבי במוזיאון מחייב יצירת אווירה של חוויה והשראה. יחד עם הצוות הנפלא של המוזיאון נמשיך לשמר ולטפח את המורשת ההיסטורית של העיר תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת בכדי לייצר חוויה מוזיאונית איכותית ומהנה למבקרים. אני מודה על הבחירה והבעת האמון ומבטיחה לא לאכזב".

מחזיקת תיק מוזיאונים, חברת המועצה ד"ר ענת ליבוביץ': "לד"ר רוני באום ניסיון עשיר וידע רב בתחום האומנות וההיסטוריה. באמתחתה תכניות רבות מגוונות ומעשירות עבור תושבי העיר והמדינה. אני מאחלת הצלחה לה הצלחה, ובטוחני כי התוצאות לא תאחרנה להגיע להנאת כולנו".

מוזיאון לתולדות ראשון לציון שוכן במבנים מימי ראשית המושבה וממוקם בכל המתחם ההיסטורי של העיר. המוזיאון מציג את תולדותיה של ראשון לציון, את הראשוניות שלה כיוצרת סמלי הלאום וכחלוצה בחידוש השפה העברית והחינוך העברי וכן את החיים במושבה על גווניהם השונים. תצוגות המוזיאון מבוססות על החומר ההיסטורי העשיר המצוי בארכיון ובאוסף המוזיאון.