שלט חוצות של העירייה עם שמו של ראש העירייה | צילום: פרטי

האם בקרוב לא תראו יותר את שמו של ראש העירייה רז קינסטליך על גבי שלטי חוצות שמקדמים פעילות עירונית? לאחרונה קבע השופט חנן מלצר כי חל איסור על ראש עיריית אשקלון לכתוב את שמו בפרסום של פעילות עירונית. במסגרת העתירה שהוגשה בשם תושב העיר, נטען כי הדבר מייחס לראש העירייה פעולות שמבצעת העירייה מתקציבה, וכי הדבר תורם למעמדו הפוליטי ויוצר עבורו יתרון מול מתחריו על חשבון כספי ציבור.

בעקבות החלטה תקדימית זו מיהר חבר המועצה ויו"ר ועדת הביקורת דורון אוזן, לדרוש שגם שמו של קינסטליך יוסר משילוט שמפרסמת העירייה. במכתב ששיגר אוזן לראש העירייה הוא קרא לו לפעול ברוח הפסיקה. "אני מצפה שהעירייה והעומד בראשה יכבדו את החוק החל מהיום. מדובר בהחלטה דרמטית של כבוד השופט חנן מלצר, שלמעשה אוסר לעשות תעמולת בחירות על חשבון משלם המיסים.

"כעת, ניתן יהיה להפנות את התקציבים הרבים לפרויקטים ומיזמים לטובת הציבור כמו הפחתת תשלומי ההורים בהרשמה לתנועות נוער, הוספת עובדים במחלקת ההדברה, הגדלת ההנחות בארנונה לסטודנטים, הגדלת כמות המלגות ועוד", הוסיף אוזן במכתבו.

במקביל הודיע חבר המועצה כי בכוונתו לכנס בדחיפות את ועדת הביקורת, "אכנס את הוועדה כדי שתדון בנושא תחת הכותרת 'סוף לבזבוז כספי ציבור על חשבון משלם המיסים', ולוודא שהפעולות מתבצעות על פי החלטת שופט העליון. אני מקווה שהחלטה זו תוסיף ותשפר את סדרי המינהל התקין בעירייה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אנו נקרא ונלמד את ההחלטה ונפעל בהתאם להנחיות משרד הפנים".