בגלל בורקס קטן | צילום: shutterstock

הסוף לעוגיות והבורקסים בישיבות רשמיות המתקיימות בעיריית ראשון לציון? חברת המועצה אילנית הרוש, שמחזיקה גם בתיק בריאות הציבור, הגישה הצעה לסדר ובה היא מבקשת להחליף את הכיבוד לבריא יותר כמו פירות וירקות.

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק בריאות הציבור, הרוש (מרצ), הגישה הצעה לסדר להנהלת העיר, לפיה בישיבות העירייה, התכנסויות הוועדות הציבוריות וקבלת הקהל יוגש מעתה לנוכחים כיבוד בריא יותר.

״עיריית ראשון לציון מקיימת מדי יום עשרות פגישות, מפגשים עם תושבים, ישיבות ועדות, ישיבות הנהלה ומועצה ועוד, שבהן מוגש לנוכחים כיבוד״, טוענת הרוש.

״אמנם, בחלק גדול מהישיבות מוגשים גם פירות וירקות, דבר אשר אני מברכת על כך, אך בלא מעט מהישיבות והוועדות שבהן יצא לי לנכוח, הוגש גם כיבוד לא בריא, כגון עוגיות עמוסות בסוכר, חטיפים עתירי נתרן, שתייה ממותקת ועוד״.

 לדבריה, מדובר בצעד כלכלי שלא אמור להכביד על תקציב העירייה, "בשנים האחרונות, לשמחתי, מעודדת המדינה במגוון רחב של דרכים אכילה וכיבוד בריא יותר. כך, למשל, בחוזר 26-2018 של רשות המסים, וביוזמת אפשריבריא, חודדה תקנה 2 (1) לתקנות מס הכנסה, כך שפירות וירקות העונה נחשבים ככאלה שמותרים בניכוי 80% מההוצאות לכיבוד קל״.