כל חברי המועצה החדשים והוותיקים התכנסו הערב לישיבת מועצת עיר חגיגית, ישיבת המועצה הראשונה שלאחר הבחירות, שבה הציג ראש העירייה קינסטליך את הקואליציה שהרכיב.

דב צור. נאום פרידה | צילום: אבי איצקוביץ' 

למרות האווירה החגיגית ניצל ראש העירייה היוצא, דב צור, שכבר הודיע על פרישה מהמערכת הפוליטית המקומית, את ההזדמנות לביקורת נוקבת על התנהלות מערכת הבחירות בעיר.

בנאום הפרידה המסורתי פתח צור בדברי תודה ואמר: "רובכם הייתם איתי בשעתי הקשה ועל כך תודתי. אני מסיים 25 שנות חברות ויודע כמה העבודה הזו חשובה". 

במהלך הנאום סקר צור במשך דקות ארוכות את הישגיו לאורך השנים. הקהל מחא כפיים, אך צור ביקש מהם לעצור מאחר ויש לו רשימת הישגים ארוכה שהוא עוד מעוניין להקריא. 

ישיבת מועצת עיר ראשונה בראשל"צ | צילום: אבי איצקוביץ'

בהמשך התייחס למערכת הבחירות שהסתיימה לא מזמן, ולא בחל במילים קשות. "סיימנו עתה מערכת בחירות, רובנו מצרים על דברים שאמרנו ועשינו", אמר והוסיף: "דבר אחד צריך להיות תמרור אזהרה עבורכם. מה שהיה בשנה האחרונה בהיבט של הפרת הסכמים ולחתימת הסכמים כפולים הוא דבר מסוכן. איש אינו תמים, אבל בוטות וזלזול כזה היו הפעם חסרי תקדים". 

הדברים הקשים התקבלו בתגובות מעורבות, יש מי שהביע מורת רוח, אחרים הנהנו בחיוב ומחאו כפיים כאשר צור ירד, בפעם האחרונה לתקופה הקרובה, מהבמה. 

לאחר הנאום המשיכה ישיבת מועצת העירייה החגיגית כמתוכנן.