מיכל לביא | צילום: באדיבות המשפחה

סיפורה של מיכל לביא נחשף לראשונה לפני כחודש, אז עוד ניסו בני משפחתה, ובהם סבה, חבר המועצה הוותיק ציון כהן, לעכל את המציאות החדשה והקשה אליה נקלעו. מציאות שבה הם במירוץ להצלת חייה של הילדה בת ה-11. 

מיכל מאושפזת בבית החולים 'שניידר' לאחר שמצבה הבריאותי התדרדר כתוצאה מבעיות שהתגלו בליבה. לפני כחודש עברה ניתוח דחוף, שערך כשמונה שעות, ובמהלכו חוברה ללב מלאכותי. לא מדובר בפתרון קבע, אלא במצב שברירי שיכול להשתנות בכל רגע.

רק השתלת לב תציל את מיכל. כעת מתארגנים בני משפחתה לקראת נסיעה לניו יורק, שם הם מקווים, יגדלו סיכוייה לקבל לב חדש.

להציל את מיכל לביא | צילום: באדיבות המשפחה

תמר לביא, אמה של מיכל, העלתה פוסט כואב ומרגש לרשת החברתית והסבירה:

"לפני כארבעה חודשים, מיכלי אושפזה בביה"ח. מיכלי התלוננה על כאבים בחזה ומצבה הדרדר באופן פתאומי, כעת היא ממתינה להשתלת לב שתציל את חייה. במהלך כל התקופה הזו, אני, שרגילה לתמוך תמיד בהורים ומשפחות, נאלצתי לקחת צעד אחורה למען המשפחה שלי שזקוקה לי עכשיו יותר מתמיד. אנחנו שוהים בביה"ח רוב שעות היום והלילה, זה לא קל אבל אנחנו שם תמיד כדי לחזק, להעצים, לבכות כשקשה, לחבק ולתמוך הכל למען בריאותה של מיכלי.

כעת אנחנו עושים צעד נוסף ומשמעותי. מיכלי קבלה הזדמנות להגדיל סיכוייה לזכות בלב חדש ואנחנו טסים לניו יורק. גם שלושת האחים של מיכל יצטרפו למסע, ההסתגלות שלהם תהיה מאתגרת מתמיד, הם יאלצו להסתגל לסביבה שונה, מערכת חינוך, תרבות אחרת. זהו מסע מאתגר ומורכב עבור כולנו. כדי לעבור את המסע, אני זקוקה לעזרתכם בתרומות והפצה, כדי שנוכל לטוס וללוות את מיכל בדרך לחיים חדשים. ביחד מצילים את מיכל".

להצלת חיי מיכל ניתן לתרום בשני האופנים הבאים:

*  תרומה בכרטיס אשראי (מוכר במס לפי סעיף 46).

* העברה בנקאית ישירות לחשבון נאמנות ע"ש "להציל את מיכל":

בנק דיסקונט (11)

סניף 055

חשבון 0160583413