בל"ג בעומר, שיצוין ביום חמישי הבא, בכוונת חסידי חב"ד להפיק הפנינג לילדים שיכלול גם תהלוכה חגיגית. בין השאר מובטחים שם הגרלת ספרי קודש, מה שהצליח להכעיס הורים המתגוררים בשכונות הסמוכות.

הרב סגל על רקע בית חב"ד ההולך ונבנה | צילום: אבי מועלם

אמש הופצו ההזמנות לקראת התהלוכה המסורתית לכבודו של רבי שמעון בר יוחאי שנערכת מדי שנה בחסות אנשי חב"ד.

בהזמנות הובטחה לילדים חוויה שתכלול משחקים, רכיבה על סוסי פוני, מתנפחים ועוד. בין השאר נכתב כי תיערך גם הגרלת נושאת פרסים כמו רחפנים, אוזניות בלוטות' וספרי קודש.

האירוע הזה, בצירוף הניסיון לחלק לילדים ספרים עם תוכן דתי, הצליח להכעיס הורים לילדים בעיר. "יהיה הפנינג של חב"ד ויגיעו ילדים כשהמטרה שלהם לגביהם ברורה", סיפר אריה, תושב שכונת קדמת ראשון. "הילדים יקבלו ספרון קודש שלא מצוין מה התוכן שלו וזה הכל חלק מתהליך שהם מנסים להעביר שיש לו המון מתנגדים".

בשנה האחרונה החלה מחאה של תושבי שכונות קדמת ראשון, גני אסתר ונעורים כנגד הקמתו של מבנה לחסידות חב"ד והחשש שהוא יהפוך לישיבה ולמוקד לחזרה בתשובה.

ההזמנה לאירוע

הרב אליהו סגל, מנהל בית חב"ד בראשון לציון, הגיב לטענות ואמר: "אני לא מבין מה ההתנגדות לחלוקת ספרי קודש. האם אנחנו חיים במדינה נוצרית שחלוקת ספר עם תוכן יהודי כמו ספר דברים היא דבר פסול? בסופו של דבר יש את ארגון ראשון חופשית שמנוהל על ידי הקרן החדשה לישראל והמטרות שלו לפגוע בנו ברורות".