ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, החליט לפנות להפקת פסטיבל הנוער שעתיד להתקיים ביום העצמאות בעיר בבקשה שלא לאפשר את שיתופו של הזמר דודו פארוק. לדברי קינסטליך חברת ההפקה נענתה לבקשה.

פארוק, צילום: יובל חן

מיינט ראשון פרסם לראשונה את הביקורת שהושמעה בעיריית ראשון לציון כלפי הופעתו של הזמר הנחשב לפרובוקטיבי. לבסוף סוכם עם ההפקה כי הוא יעלה להופיע אך תכניו יותאמו לקהל הצעיר.

הורים ברחבי העיר לא הגיבו בהבנה לסיכום הזה והחלו בפעולות מחאה כנגד הופעתו של פארוק, כולל החתמת עצומה ופנייה לראש העירייה.

היום (חמישי) אחר הצהריים כתב קינסטליך בעמוד הפייסבוק שלו: "בימים האחרונים קיבלתי פניות מהורים ומבני נוער, אשר טענו כי באירוע הצפוי להתקיים ביום העצמאות עבור בני הנוער (אירוע המסובסד על ידי העירייה עבור בני הנוער בעיר), צפוי להופיע אמן אשר שיריו פוגעניים ואינם ראויים.

"לאור האמור פניתי לחברת ההפקה בדרישה למצוא אמן חלופי והיא נעתרה לבקשתי. אבקש לציין כי מדובר באירוע שבו מופיעים כ-20 אמנים ועל כן, הנני בטוח שהחלפת אמן לא תפגע בהנאה של בני עירנו. אני מבקש להודות לפונים על הפניית תשומת לבי. אמשיך להיות קשוב בכל עניין הנוגע ללבכם".

תגובת קבוצת בלוסטון מפיקי פסטיבל הצעירים "הולי מולי": "לאחר שהתקבלה פנייה מעיריית ראשון לציון בעקבות מחאת הורים בחרנו להיות קשובים הן להורים, הן לקהל המבלים והן לעיריית ראשון לציון שפנתה אלינו בנושא והחלטנו להוריד את הופעתו של דודו פארוק מליינאפ הפסטיבל שכולל עוד כ-20 אמנים ישראלים ובינלאומיים. אנו שמחים על התגייסותו של הזמר איתי לוי שמצטרף לליינאפ של הפסטיבל כאורח מרכזי״.