צילום המחשה: shutterstock

    

בסוף השבוע נקבע מותו של פעוט בן שנתיים שטבע בבריכה בגוש עציון, ולמקרה הטראגי הזה קדמו מספר רב של מקרי טביעה למוות ופציעות ילדים, רק בקיץ האחרון. כיצד מונעים את המקרה הבא? מחזיק תיק הצעירים והנוער איתי מתיתיהו העלה הצעה לסדר שתחייב את בעלי הבריכות בראשון לציון לעבור קורס עזרה ראשונה ולהחזיק ציוד עזרה ראשונה מצילת חיים.

"בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה מדאיגה של מקרי טביעה בראשון לציון ובמדינת ישראל. מדובר באסון של ממש שיכול לפרק משפחה. טביעה מתרחשת במהירות ובדממה, מחוסר תשומת לב של שניות בודדות", כתב מתיתיהו בהצעתו.

לא מדובר בהצעה קלה ליישום. לדברי מתיתיהו בראשון לציון יש כיום כ- 999 בעלי בריכות, "על כן, כל בעל בריכה בראשון לציון יחויב לעבור הדרכת עזרה ראשונה הכוללת החייאה של פרחי רפואה. מדובר על הדרכה ללא עלות שתעשה על ידי בני הנוער שלנו", מסביר מתיתיהו ומדגיש: "כל בעל בריכה יחויב בהחזקת תיק עזרה ראשונה שתכלול: פוסטר עם סכמת החייאה, מפוח מבוגר ומפוח ילד, חמצן מיכל ליטר שמספיק ל80 דקות, מנתב אויר AW, מסכת כיס למצבי חירום.

עוד מציע מתיתיהו מערכת ממוחשבת בבריכה, ומדגיש: "בנוסף לכללי הבטיחות הקיימים לחייב בבריכות חדשות ולאפשר גם בבריכות ישנות, מערכת התראה, אשר פועלת על חיישן, כאשר היא מופעלת ויש תנועה במים היא מצפצפת".