בעוד כחודשיים תתקיים תחרות האירוויזיון בתל אביב. הזמר שייצג את ישראל נבחר וכך גם השיר שעימו יעלה אל הבמה, ובהפקת המופע המורכב מתכוננים במרץ. מי שעוד נערכים לאירוע הזמר הבינלאומי הם בעלי דירות בראשון לציון שמקווים לעשות כסף קל.

האיש שלנו בתחרות. קובי מרימי  צילום: רונן אקרמן

עם הביקוש הגבוה לכרטיסים מצד חובבי התחרות מכל העולם, עולה גם הביקוש למקומות לינה.

המחירים בתל אביב, שנחשבים גבוהים ממילא, האמירו עוד יותר, דבר שמאלץ את התיירים מחו"ל למצוא חלופות זולות יותר באחת הערים הקרובות.

מי שנהנה מכך הם תושבי ראשון לציון המשכירים דירות לטווחי זמן קצרים של סופי שבוע או שבוע בודד וכעת גובים מחירים גבוהים במאות אחוזים מבדרך כלל.

בדיקה מהירה באתרי השכירות באינטרנט לטווח קצר מגלה כי רבים כבר זיהו את הפוטנציאל הכלכלי, אחד מהם הוא דורון, תושב מרכז העיר שהחליט להשכיר את הדירה שלו לתיירים שיגיעו לארץ לרגל התחרות.

"אני משכיר את הדירה שלי ממילא, אבל לפני כשבועיים הדיירים עזבו את הדירה ואחד המתווכים ייעץ לי להשכיר אותה לזמן קצר לקראת האירוויזיון. אני לא רוצה לנקוב במחיר שאני לוקח על סוף השבוע שבו אני משכיר את הדירה, אבל מדובר במחיר של יותר מחודש שכירות".

גם באתר 'הוטלס קומביין' מודעים לביקוש לאירוח של ערים כמו ראשון לציון והשפלה ומספרים כי בסקירת מחירי דירות בערים שונות בסוף השבוע של האירוויזיון (19-17 במאי), מוצעת דירה בראשון לציון במחיר של 5,413 שקל, שלאחר האירוויזיון כבר אינה זמינה לאירוח.

אגב, קפיצת המחיר הגדולה ביותר נמצאה בעיר רחובות, שם מוצעת דירה ב־2,977 שקל לסוף השבוע של האירוויזיון לעומת 899 שקל בסוף שבוע רגיל.

מי שחשב שמדובר בחמדנות ישראלית יכול להירגע, מתברר שמדובר בתופעה מוכרת בכל העולם.

"אנו עדים לתופעות דומות סביב אירועים בינלאומיים הזוכים לביקוש רב", מסביר איל סגל, מאתר השוואת מחירי המלונות. "למשל בחתונת הנסיך הארי תושבי וינדזור העלו את מחיר הלינה לעשרות אלפי שקלים. במונדיאל הרוסים הפכו את בתיהם לאכסניות מאולתרות המארחות בו זמנית מספר גדול של תיירים".

לפי בדיקה באתר, כ־72 אחוז מהגולשים האירופאים המחפשים לינה בתל אביב בימי האירוויזיון, סורקים גם את הערים הסובבות אותה כמו חולון ובת ים. 39 אחוז מכלל הגולשים בודקים גם את אפשרויות הלינה בראשון לציון.