משחק כדורגל שנערך בין תלמידי תיכון במגרש סמוך לביה"ס 'הדרים' בראשון לציון הסתיים בתוצאה כאובה. נער בן 16 שנפצע במהלך המשחק דורש כעת פיצוי כספי מהעירייה בטענה שהאירוע נגרם בשל סדק ברצפת המגרש.

הסדקים שגרמו לפציעה | צילום: פרטי

במכתב דרישה שנשלח לעיריית ראשון לציון טוענים ההורים כי לילדם נגרמה נכות תמידית בשיעור של 10%. לטענתם במהלך המשחק ניסה בנם להקפיץ את הכדור, אך רגלו נתקעה בסדק על רצפת המגרש. כתוצאה מכך רגלו עפה קדימה. הוא נפל, פרק את ברכו וקרע את רצועות ברך שמאל.

לאחר התאונה פונה הנער לבית החולים כשהוא מתלונן על כאבים וקושי בהנעת ברך שמאל, במיון אובחן קושי ביישור הרגל ורגישות באיזור הפיקה. לאחר בדיקות נוספות הוא שוחרר לביתו עם המלצה לניתוח, וזומן להמשך ביקורת במרפאת ספורט.

לטענת ההורים בשלב מאוחר יותר אושפז בנם בבית החולים 'תל השומר', שם עבר ניתוח שיקומי. לאחר שני ימי אשפוז הוא שוחרר לביתו ונאלץ להיעזר בקביים תקופה ממושכת. לדבריהם, הנער נותר עם 10 אחוזי נכות לצמיתות.

עו"ד נירית פליישמן שמייצגת את הנער והוריו טוענת כי האחראית לפציעתו היא עיריית ראשון לציון. "מבירור נסיבות המקרה עולה כי האחראית למחדל היא העירייה", היא אומרת ומסבירה: "בין היתר בכך שלא ננקטו כל האמצעים העומדים לרשות עירייה שהרי היה על העירייה לצפות כי סדקים בריצוף מגרש ספורט בו משחקים כדורגל או כל ספורט אחר, מהווה מכשול ועלול לגרום לתוצאות הרות אסון ולגרימת נזק למבקרים במקום".

מעיריית ראשון לציון נמסר: מכתב הדרישה הועבר לבדיקה וטיפול חברת הביטוח.