משפחתה של סטודנטית במכללה למינהל בראשון לציון איבדה כמעט את כל רכושה בדליקה שפרצה בביתה ברחוב חנה סנש בעיר. כששמעו במוסד האקדמי על המקרה הם התגייסו והחלו להתעניין ולהבין במה אפשר לעזור לצעירה בת ה-23.

"מנחם ונותן כוח". הסטודנטית (במרכז) עם נציגות המכללה, צילום: יח"צ

משפחתה של הסטודנטית מורכבת משני הורים וארבעה ילדים. ברשות המשפחה היה מקפיא שנקנה לקראת אירוע מסוים ומוקם בסלון. בשל חג הפסח האחרון וריבוי האורחים שהגיעו לבית המשפחה, הוחלט להעבירו לחדר השינה של ההורים.

"במוצאי שבת בצאת החג, סביב השעה חמש לפנות בוקר, אחי שישן באותה העת בחדרו הריח ריח של עשן ומיד קפץ מהמיטה והקפיץ את כולם", סיפרה הצעירה. "פתאום שמנו לב שהמקרר מתחיל לעלות באש. גם חוקרי האש אישרו שהמקור אכן היה המקפיא. זה היה מפחיד ומלחיץ לראות את הכל עולה באש".

היו אורחים באותו זמן בבית?

"כן, היה מספר רב של אורחים. למזלנו הצלחנו לצאת מהבית בזמן וללא פגע. מזל שהמקרר היה בחדר סגור אז השריפה הייתה יחסית בשליטה עד שהאש פגעה במזגן המרכזי, מה שסייע לה להתפשט לאורך כל הבית. השריפה הקשה פגעה בכל חדרי השינה וגם בחלקים מהסלון".

מכבי האש הגיבו בזמן?

"כן. הם הגיעו בתוך דקות אך ממדי האסון כבר היו גדולים וניכרים. כל הבית היה מלא עשן ופיח. איבדנו מלא ריהוט ודברים חיוניים, כמו למשל המחשב הנייד שלי איתו אני לומדת. בהקשר הזה אני רוצה להגיד המון תודה על העזרה והתמיכה של בית הספר למדעי התנהגות של המכללה למינהל ולדיקאן הסטודנטים".

מה הסיוע שקיבלת מהמכללה?

"פניתי למינהל הסטודנטים של המכללה וגם למינהלת העולים של המכללה שם סייעו לי כספית. בית הספר למדעי ההתנהגות אף רכש עבורי מחשב נייד חדש כדי שאוכל לחזור ללמוד כמה שיותר מהר.

"כל העזרה של המכללה למינהל מבורכת ובהחלט מוערכת. זה ממש מנחם ונותן כוחות להתמודד. ההרגשה היא שאני לא לבד. זה לא רק שהם קנו לי דברים ואז שכחו ממני, אלא הם ממשיכים לשאול מה איתי ואם אני צריכה עוד משהו. זה מרגש".