צילום: קובי קואנקס

על פי השרות המטאורולוגי במהלך הלילה הקרוב יתחדשו רוחות דרום מערביות חזקות ברוב אזורי הצפון והמרכז ויתכן אובך. מחר במהלך הבוקר יחלו גשמים מלווים בסופות רעמים ובאזורים  מסוימים גם ברד. בצהרים הם יתפשטו בהדרגה עד צפון הנגב, קיים חשש להצפות בצפון ובמרכז.

לאור הדיווחים נערכים גורמי החירום באיזור ראשל"צ להתמודדות עם מזג האוויר. "בימים אלו הצוותים בכוננות מעל קו אדום, זה אומר כוננות חירום ותגבור בכל התחנות", אומר מפקד תחנת כיבוי חולון, בת ים ואזור, טפסר משנה ג'קי בנימני.

"גם היחידה לחילוצים מיוחדים עברה בתדרוך והיא בהיערכות לימים הקרובים. אנחנו פועלים בסנכרון מלא עם העיריות במקרה ויתרחשו הצפות ושיטפונות בשטחי ציבור ובבתים פרטיים. המחוז כולו נערך עם שיחות עם בעלי תפקידים על מנת לתת מענה מהיר ויעיל בעת הצורך מענה".

לאור המקרה הטראגי בבת ים שאירע הבוקר, בו נהרג אדם בשריפה שעל פי החשד נגרמה ממכשיר חימום מציין טפסר משנה בנימי, "אנחנו קוראים לציבור להיזהר, לא להשתמש בתנורי ספיראלה ומפזרי חום, יש להפעיל אמצעי חימום בטוחים בלבד ולנקות מרזבים וגגות שעלולים לגרום להצפות".

צילום: קובי קואנקס

בעיריית ראשון לציון מבטיחים הערב (שלישי) שכל הגורמים העירוניים מוכנים לכל תרחיש. 

גם רכבת ישראל נערכה לקראת מזג האוויר ובתחנות האזוריות נעשו מספר פעולות על מנת למנוע בעיות, בוצע  גיזום של עצים בתוואי המסילה למניעת קריסתם על מסילת הרכבת, הותקנו גופי חימום על מפלגי המסילות למניעת התקרחות, נוקו ופונו תעלות ניקוז בסביבת תחנות ומתחמים, שוקמו דרכי שירות לאורך המסילות, נבדקו והוכנו משאבות ניקוז במתחמי הרכבת ובתחנות, נשתלה צמחייה במדרונות תלולים למניעת מפולות בוץ והוכן ציוד מכני הנדסי לתנאי חורף.