מידע שהתקבל ממשרד הבריאות על חשד לאלכוהול מזויף באחד ממקומות הבילוי במרכז העיר, הקפיץ למקום את יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לבטחון.

ביקורת לאיתור אלכוהול מזויף בראשל"צ | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

הצוות המשולב החרים מותג מוכר של וודקה, והעביר אותה לבדיקת משרד הבריאות. שם התברר שהאלכוהול אכן מזויף. לבעל העסק צפוי להיערך שימוע, ובמקביל הועברו הפרטים לטיפול משטרת ישראל ומשרד הבריאות.

זו פעם שנייה בחודש האחרון שמתקבל מידע ממשרד הבריאות הנובע מעדויות של לקוחות על הקאות וסחרחורות. גם בפעם הקודמת מיהרה יחידת השיטור העירוני של משטרת ראשון לציון והחברה לבטחון להגיע לפיצוצייה החשודה, להחרים מותג אלכוהולי ולהעבירו לדגימה. גם אז נמצא כי מדובר באלכוהול מזויף.

בשנים האחרונות גוברת תופעת הפצת משקאות אלכוהוליים מזויפים במכולות ופיצוציות ברחבי הארץ. התופעה מהווה סכנה ממשית לבריאות הצרכנים ועשויה להוביל לבחילות, הקאות ואיבוד הכרה. במקרים חמורים שהיו בעבר, שתיית אלכוהול מזויף גרמה לעיוורון ואף למוות.

בדיקת אלכוהול מהפיצוציות | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

"התופעה מהווה סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן זמן הפעולה הוא קריטי", מסביר מנהל יחידת השיטור העירוני, ערן חיים ומוסיף: "לכן נדרשות פעולות מיידיות ומדויקות להסרת אלכוהול מזויף מהמדפים".

במקביל לפעילות זו, כדאי לדעת שיחידת השיטור העירוני פושטת על קיוסקים ופיצוציות באקראי, ומעבירה דגימות אלכוהול לבדיקה. בביקורות שנעשו עד כה, לא אותרו ממצאים חריגים.

סגן ראש העירייה המחזיק בתיק החברה לבטחון, , מקסים בביצקי, שיבח את פעילות היחידה והוסיף: "אני קורא לציבור לגלות ערנות. אם חשתם ברע לאחר שתיית אלכוהול, דווחו למשרד הבריאות ומנעו את המקרה הבא".