אגם הסופרלנד. למה נשאבו מים? | צילום מסך: פרטי

מערכת הגשמים האחרונה הביאה איתה גשמים רבים שהצליחו להזרים כמויות מים גדולות לאגמים של ראשון לציון. למרות כמות המים הגדולה, יש מי שטוען נגד שאיבת מים שמבצעת העירייה  מאגם הסופרלנד שהתייבש במהלך הקיץ.

השבוע יצאה מעיריית ראשון לציון הודעה משמחת על כמות הגשמים המשמעותית שירדה בעיר והצליחה למלא מחדש את האגמים בעיר. "מי שנקלע בימים האחרונים לאזור האגמים במערב ראשון לציון, היה נחשף לטבע במלוא הדרו", נכתב.

עוד צוין כי, "אגמי ראשון לציון מלאים, בעלי החיים יוצאים והנוף קסום. מתחילת עונת החורף הנוכחית ועד כה, הוחדרו כמיליון קוב מי גשמים לאקוויפר דרך אגמי ראשון לציון. רק בסוף השבוע האחרון ירדו 45 מ"מ גשם ברחבי העיר, שם תשעה אחוזים מהכמות השנתית הממוצעת. חברת המים מניב ראשון מובילה פרויקט ייחודי בארץ שמטרתו לאגור את מי הגשמים ולהחדירם לאקוויפר (מי התהום) ובכך לנצל את מי הנגר העילי לשימושים שונים".

עם זאת, גיא פלג, המפעיל סירות שיט באגם הסופרלנד, מגלה כי בעירייה החליטו לשאוב מים מהאגם ובכך להוריד שוב את גובה המפלס.

"אמנם גשם רב פקד את אזרינו ומשקעים רבים שימחו את בעלי החיים והטבע אך מהצד השני באותו אגם העירייה ומניב ידעו לעשות נזק אקולוגי בכך ששאבו את מי הגשמים ללא בקרה וללא שום הגיון. כך למשל בעל החיים כדוגמת העופות או הדגים שביום אחד הגיעו לגדה הצפונית של האגם כאשר הינו מלא מים והדגים בנו שם מחילות להטלת ביציהם נתקלו ביום למחרת בביצה טובענית. בכך העריה גורמת להרג בעלי החיים ולהרג הטבע", הוא טוען. 

בעירייה אישרו שאכן שאבו מים אך סיפקו הסבר לכך: "אכן שואבים מים מאגם ראשון (אגם הסופרלנד) לאגם הנקיק הנמצא דרומית לו , וזאת על מנת ״לפנות מקום״ באגם ראשון למי הגשמים הבאים".