צילום באדיבות העירייה

בצהרי יום שישי האחרון צעדו מאות אנשים במסגרת מצעד הגאווה של ראשון לציון. למרות הצבעוניות וחגיגות החופש והגאווה היו גם כאלו שלא אהבו את הנעשה וביניהם הורים לילדים מתנועות הנוער. לדברי אחד מחברי ועד ההורים בעיר, לבני הנוער נאמר שמדובר בתהלוכה חגיגית ולא במצעד הגאווה. "למה להזמין בני נוער צעירים לאירוע שעוסק במגדר מיני?", הוא שואל.

כשש מאות אנשים הגיעו ביום שישי למצעד הגאווה ונהנו מהופעות של אומנים שונים ובראשם הזמרת אגם בוחבוט. גם ראש העירייה רז קינסטליך הגיע לחגוג יחד עם אשתו ובנו כשגם חברי מועצה אחרים באו לחגוג. בין החוגגים היו גם בני נוער רבים מתנועות הנוער שצעדו יחד עם כולם, דבר לא היה לרוחם של כולם. "חברי הקהילה יחד עם מנהל הנוער עשו תרגיל. בשביל שיהיה מלא אנשים במצעד הם הביאו את כל הנוער העובד והלומד עם התזמורות שלהם שהגיעו לעשות צחוקים יחד עם החברים" אמר אחד ההורים, חבר בועד ההורים העירונית.

מחזיק תיק הצעירים והנוער איתי מתיתיהו הגיב להאשמות "מצעד הגאווה הוא לא סוד, כל העיר ידעה שמתקיים מצעד גאווה ולא הסתתרנו מאחורי מילים כמו תהלוכה או מסיבה. מדובר בחודש של הגאווה שמטרתו הוא לעורר מודעות לשוויון זכויות של הקהילה הגאה בראשון לציון ובמדינת ישראל. אף אחד לא חייב את בני הנוער להגיע, מי שבא עשה זאת ממקום של הזדהות ואכפתיות. היה מצעד יפה, מכבד וכל הכבוד למינהל קהילה ועיריית ראשון לציון".