מי שהגיע ביום שבת האחרון לסינמה סיטי יכול היה להבחין בשני תורים המחולקים לנשים ולגברים. לטענת אחד הגברים שהיו במקום, נאמר לו שזה נובע ממחסור באמצעים לבדיקה גופנית ולכן הוחלט שהגברים יעברו את הבדיקה הזו מאחר וגברים נחשבים מסוכנים יותר מנשים. "זה מתסכל שאומרים לי שאני מהווה סכנה גדולה יותר רק בגלל שאני גבר" הוא מספר.

התור בסינמה סיטי בשבת האחרונה. צילום: לירן קינן

"ביום שבת האחרון הלכתי לסינמה סיטי בעיר יחד עם הבת הקטנה שלי", מספר לירן קינן, תושב ראשון לציון, "עמדתי יחד איתה בתור שבכניסה וכשהגענו לשומר הוא אמר לי שאני נמצא בתור הלא נכון והצביע לכיוון תור נוסף שכולו מורכב מגברים. נאלצתי לעבור תור ועמדתי מחדש בסוף עמודה שכולה גברים בלבד ואז הוא הסביר לי שיש להם תור נפרד לגברים ותור לנשים.

"כששאלתי למה זה ככה אז הוא ענה לי שאין להם מספיר מכשירי מגנומטר עבור בדיקה גופנית ולכן הם מחלקים את כולם לתור של גברים ושל נשים ורק את הגברים מעבירים בדיקה מקיפה יותר בגלל שהם מהווים סכנה אפשרית גדולה יותר", הוא אומר.

"המשמעות של זה היא פשוטה, אישה יכולה לשאת על גופה רימונים ולא יעשו לה בידוק ואילו גבר צריך לעבור את כל הבדיקה והתשאול הקבוע שלהם רק כי מישהו שהחליט שגברים ברמת מסוכנות גדולה יותר. זו חשיבה מיושנת שנשים לא יכולות להוות סכנה וכבר היו מקרים שנשים היו אלו שהגיעו למקום ציבורי וניסו לבצע פיגוע. מתסכל לדעת שכיום, בעידן שלנו, גברים נחשבים חשודים רק בגלל שהם גברים"

מהסינמה סיטי טרם נמסרה תגובה.