תמונה לא נבחרה

שבעה קצינים מראשון לציון סיימו לאחרונה את קורס קציני הסייבר באגף התקשוב וההגנה של צה"ל, קיבלו את הדרגה וכעת הם מתחילים את תפקידם כקצינים שיובילו את צה"ל לקדמה טכנולוגיה ומבצעית. 

אגף התקשוב וההגנה בסייבר כולל בתוכו מגוון תחומים, החל מאנשי מחשבים ומתכנתים ועד ללוחמים בשטח העוסקים בשמירה על התקשורת בצה"ל באופן תמידי. חיילי האגף, עליו נמנים כעת הקצינים החדשים: סג"ם י', סג"ם א, סג"ם א, סג"ם י', סג"ם ש', סג"ם אור זיסר וסג"ם מוטי חכמוןפועלים ללא הפסקה על מנת שצה"ל ימשיך להוביל ולהוות ראש הזירה הטכנולוגית המודרנית.

מוטי חכמון בן ה-19, התחיל את מסלול קציני הקשר הגדודיים עם גיוסו, אך נאלץ לפרוש לאחר פציעה. הוא התעקש להצטרף למגמה המבצעית של בה"ד 7, ולמרות שהגיע לאמצע המסלול הצליח להשלים בכוחות עצמו ובעזרת חבריו ומפקדיו את כל החומר המקצועי.
"זהב באש ייבחן", מצטט מוטי את מפקדיו. "אנחנו נבחנים ברגע האמת כשאנחנו באירוע מבצעי. המסלול היה מאתגר אבל מרתק. צריך לדעת לרתום את כולם אפילו כשאנחנו עייפים ולחוצים כדי להצליח במשימות".

טקס הסיום של קורס הקצינים | צילום: דו"צ

אור זיסר למדה במקיף ה' בראשון לציון, שם הרחיבה הנדסת תוכנה ופיזיקה. לאחר גיוסה עברה קורס טכנאי רשתות ושובצה בחטיבה הדרומית בעזה, שם שירתה שבעה חודשים לפני שיצאה לקצונה. "24/7 אחד מאיתנו היה בחמ"ל. אני יודעת עכשיו מה זה להיות החיילת בקצה ויודעת שבאמת זקוקים לי", היא מספרת. "בסדיר בעזה הרגשתי בכל רגע שאני חשובה. רציתי לצאת לקצונה כדי להיות עוד יותר משמעותית ולהשפיע. להיות קצינה זה חלום שמתגשם".

לאחר הכשרה מאתגרת והשלמת הקצונה בבה"ד 7, שהיא אחת מהארוכות ביותר בצה"ל, הוכשרו הקצינים החדשים להיות מפקדי העתיד של האגף. בנוסף, רכשו יכולות פיקוד וניהול של חיילים, וחוו מגוון אירועים משמעותיים ומעשירים שנועדו לפתח את דמותם כקצינים ומפקדים בצה"ל. 

השבוע יחלו את דרכם החדשה כדור הפיקוד, יזכו לקחת חלק באירועים מבצעיים ולהוביל את צה"ל לחזית הטכנולוגיה.