תחילת המבצע בלוחם מג"ב, שפעל במעבר חיזמא שבגזרת עוטף ירושלים. הלוחם הבחין ברכב ישראלי שעשה דרכו לכיוון ירושלים ובו שני אזרחים. הלוחם שזיהה כי השניים לחוצים ומפוחדים החל לתשאל אותם בשטח.

ציוד מהפעילות | צילום: דוברות המשטרה

הישראלים סיפרו ללוחם כי פלסטינים שעבדו אצלם בעסק בתחום הבנייה באיזור ראשון לציון, גנבו מהם ציוד אישי, מחשבים וכונני זיכרון עם חומרים של העסק וחומרים אישיים.

עוד סיפרו ללוחם כי לאחר הגניבה החל מסע של סחיטות. על פי החשד היו הפלסטינים מתקשרים אליהם, ומבקשים מהם אלפי שקלים תמורת כל פרט שגנבו מהם.

הישראלים שתוחקרו במעבר סיפרו שחזרו ממפגש עם החשודים, שבמהלכו שילמו 10,000 ש"ח בתמורה למחשב נייד שגנבו מהם, וככל הנראה החשודים דרשו סכום כסף נוסף על החזרת שאר הרכוש.

הלוחם ביקש מהישראלים ליצור שוב קשר עם החשודים בכדי שיפגשו שוב עם יתר הציוד שנגנב בתמורה לכאורה לתשלום נוסף, תוך שהוא מזעיק כוחות מג"ב נוספים למקום. שלושת החשודים הפלסטינים נענו לבקשתם, וקבעו איתם שוב בנקודת מפגש בסמוך למעבר חיזמא בכדי לקבל שוב סכום כסף בתמורה להשבת הציוד שנגנב.

כוחות מג"ב שנערכו במקום, המתינו לרכב הפלסטיני וכשזיהו אותו כמאה מטרים מהמעבר, פשטו על הרכב ועצרו את החשודים. בחיפוש ברכב ובו שלושת החשודים נמצאו כל הפריטים שנגנבו מהישראלים. בנוסף התברר שאישורי השהייה שלהם בישראל מזויפים.

שלושת החשודים, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם תושבי שכם הועברו לחקירה במשטרת ישראל.

במשמר הגבול מציינים כי ערנותו של הלוחם שהיה במחסום וכוחות מג"ב שפעלו באירוע הובילה לפיצוח פרשייה של סחיטה חמורה: "שוטרי משמר הגבול הפועלים בעוטף ירושלים ימשיכו לפעול בכל ימות השנה לביטחונו ושלומו של הציבור".