תושבי קריית קאליב בראשון לציון מתלוננים על ריחות אשפה חריפים שלטענתם נגרמים מנוזלים שנשפכים ממשאית לפינוי אשפה.

ריח רע? צילום: קובי קואנקס

"אחת לכמה זמן מגיעה משאית שיש לה תקלה או פגם בחלק האחורי שלה", טוען מיטל אבדר, המתגוררת בשכונה. "כתוצאה מכך, בכל פעם שהיא דוחסת את האשפה יוצאים המון נוזלים של הזבל. מדובר בנוזלים מסריחים מאוד שנשפכים בלב השכונה והשמש אחר כך מחממת אותם ומשאירה את השכונה עם הסירחון הזה".

לדבריה, מדובר במפגע תברואתי קשה שמשפיע על כלל התושבים, "גינת השעשועים שנמצאת ליד הפחים הופכת למזוהמת ואנחנו סובלים את הריחות האלה כך שאי־אפשר לשבת בגינה עם הילדים. מדובר בשכונה חרדית שיש בה מקבץ גדול של ילדים ותינוקות שמשתמשת הרבה בגנים הציבוריים. דברים מסוג זה לא אמורים לקרות, בטח לא בעיר שאין לה חוסר בכסף. פניתי כמה פעמים ואמרו שאין מה לעשות כי יש תקלה במשאית. אני מבקשת שיגיעו לנקות את הסירחון אז מגיעים ושופכים מים, מה שלא מקל בכלום על הריחות".

"זה בלתי נסבל", זועמת יסכה בן שלום, גם היא תושבת האיזור. "בלילה יצאתי עם בקבוק אקונומיקה ומים כדי למגר את הריח, אבל זה לא עוזר. מדובר בריחות נוראיים ברמה קשה. לא ברור איך העירייה נותנת לבני אדם לחיות עם הדבר הזה כי גם בגן חיות אין כזה ריח. לא מעניין אותנו שיש נזילה מהמשאית ושזו תקלה, כי למערב ראשון לציון הם בחיים לא היו חושבים אפילו לשלוח משאית כזו אז מה ההבדל? כי אנחנו משלמים פחות ארנונה מהם?"

מהעירייה נמסר בתגובה: "עם קבלת פניות בנושא, הוצב במקום מפקח המתעד את אופן הפינוי ובודק האם ישנן נזילות מהמשאית המפנה. בנוסף, נשלח צוות שישטוף את המקום ותתבצע בדיקה מעמיקה כדי לבדוק מה סיבת הריח הבלתי נעים במקום".