צילום המחשה: shutterstock

האם בקרוב תיאסר כניסת כלבים לגני שעשועים בראשון לציון? בימים אלו נערכת העירייה לקיים פיילוט שיאסור הכנסת כלבים למספר גני משחקים בעיר המיועדים לילדים. אם התוכנית תצליח, היא תורחב לכלל הגנים.

בעלי כלבים בראשון לציון נוהגים לטייל עם חיות המחמד שלהם בפארקים, אך חלקם מגיעים איתם אל גני המשחקים הפזורים ברחבי העיר, שם מבלים גם ילדים קטנים המשחקים במתקני השעשועים. 

אלא שבתקופה האחרונה מתרבות הטענות ברשתות החברתיות על כלבים שמפחידים את הילדים ועל אי־איסוף צואת כלבים, ומנגד טענות של בעלי כלבים על מצב הגינות המיועדות לבעלי החיים ועל היעדר תנאים מתאימים לשהות איתם במקומות המיועדים לכך.

בימים אלה פועל סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי, להביא לאיסור גורף של כניסת כלבים לגני המשחקים. "יש תלונות רבות על בעלי כלבים שאינם אוספים אחריהם את צואת הכלב ואיתם אנחנו יודעים להתמודד, בין השאר בהטלת קנסות. הבעיה היא שבגינות המשחקים יש פעמים רבות דשא סינתטי ובמצב שכזה אין חשיבות אם אוספים את הצרכים לאחר מכן, כי הלכלוך נשאר. בנוסף, נוכחות הכלבים מפחידה את הילדים וצריך לתת על כך את הדעת".

מקסים בביצקי | צילום: אבי מועלם

לדברי בביצקי, בעקבות ריבוי התלונות שהגיעו אל שולחנו הוא החליט לבדוק את הנושא. "בשבוע הבא נתחיל בפיילוט שיכלול חמישה גני משחקים, טרם ידוע איזה, אבל כבר הוחלט שגן העיר יהיה אחד מהם", אומר בביצקי. "לגנים אלה אסור יהיה להגיע עם כלב, ובמידה וזה יקרה פקחים של העירייה יאכפו את האיסור. אם נראה שזו תהיה הצלחה אז נאכוף זאת בכל גינות המשחקים ברחבי ראשון לציון".