הכל בגלל סיגריה | המחשה: שאטרסטוק

מקרה אלימות חמור ביותר אירע לפני כשלושה שבועות בראשון לציון, כאשר חבורת גברים בשנות העשרים לחייהם תקפה צעיר עד שאיבד את הכרתו. הסיבה למתקפה האלימה: סירובו של הצעיר לתת סיגריה לאחד מבני החבורה. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד התוקף המרכזי שבחבורה.

המקרה התרחש מעט אחרי השעה שש בבוקר, כשהצעיר הגיע יחד עם חברתו לבניין הנמצא ברחוב אנילביץ, שם מתגוררת חברה נוספת של השניים. באותו הזמן ישב התוקף יחד עם מספר חברים. הבחורה עלתה לביתה של החברה ואילו הצעיר נותר מתחת לדירה ועישן סיגריה. בשלב זה התקדם אליו הנאשם וביקש ממנו סיגריה. הצעיר הסביר כי כמעט ולא נותרו לו סיגריות ולכן הוא נאלץ לסרב.

בכתב האישום נטען כי בתגובה לסירוב נגח הנאשם בפניו של הצעיר, ובין השניים החל מאבק במהלכו הפיל התוקף את הצעיר לרצפה. על פי הנטען, התוקף הביא את כלב הפיטבול שלו, שאותו הוא החזיק ללא אישור של העירייה כמתחייב בחוק, והורה לו לתקוף את הצעיר שהיה כבר שרוע על הרצפה.

באותו רגע הצטרפו גם חבריו של התוקף ללינץ' האכזרי ויחד עם כלב הפיטבול תקפו כולם את הצעיר שאיבד את הכרתו כתוצאה מהמכות.

הצעיר פונה לבית החולים שם התברר כי הוא סובל ממספר שברים בפניו ובגופו ומדימום פנימי בחלקים שונים בגוף. בהמשך הוא הגיש תלונה למשטרה שפתחה בחקירה ועצרה את התוקף.

בחקירתו הודה התוקף במעשים המיוחסים לו, אך טען כי רק הגן על עצמו לאחר שהותקף קודם לכן. במהלך החקירה התברר כי לתוקף יש עבר פלילי של עבירות אלימות קודמות והוא נדון לארבע חודשי עבודות שירות. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפה וגרימת חבלה ואי נקיטת זהירות בחיה מסוכנת.