לפני כארבע שנים התרחש בראשון לציון מקרה שזעזע מדינה שלמה, כשחמישה אריתראים אנסו צעירה בסמוך לפאב מאולתר ברחוב הרצל בעיר. גורמים בעיריית ראשון לציון לא הבינו למה המקום המשיך לפעול וכעת החליטו לשים לעניין סוף ולסגור אותו. לפני כחודשיים הורשעו ארבעה מהם באונס ובחטיפת האישה. אדם נוסף כבר מרצה עונש מאסר בגין חלקו במעשים.

הפרידו אותה מהחבר שלה ואנסו אותה. המורשעים בבית המשפט, צילום ארכיון: מוטי קמחי

האונס התרחש בבניין בראשון לציון שבו התגוררו מרבית המורשעים ובמסעדה הסמוכה אליו. הנאנסת, יחד עם אדם נוסף שהכירה, חזרו מבילוי והגיעו למסעדה הסמוכה לבניין שם שהו המורשעים.

החמישה החלו להתקהל סביב השניים ולגעת באישה למרות בקשותיה שיחדלו. בשלב מסוים ניצלו החמישה נתק זמני שנוצר בין הנאנסת לבין האדם שהיה עימה וחטפו אותה אל חדר בבניין שבו התגוררו. היא הוחזקה שם בזמן שכל אחד מחמשת המורשעים אנס אותה.

על אף המקרה החמור רבים הופתעו לגלות כי המקום שבסמוך אליו התרחש האונס המשיך לעבוד. אך כעת בכוונת החברה לביטחון לשים לזה סוף.

"זה פרדוקס שהמקום המשיך לפעול", הודה מחזיק תיק החברה לבטחון מקסים בביצקי. "אבל הסיבה היא שלסגירת עסק צריך אישור של רישוי עסקים ובגלל שהעובדים שם לא חוקיים ואין להם תעודת זהות, אז הם לא יכלו לרשום שם עסק ולכן לא הצלחנו להתערב.

"בגלל זה החלטנו לפעול בדרך אחרת. מצאנו שם כל מיני תופעות לא חוקיות וניגשנו עם זה לבעל הבניין שמשכיר להם את הדירות. אמרנו לו שאם זה ימשיך אנחנו נתבע אותו וזה עזר כי הוא הבטיח לנו שעד יוני הוא יפנה את כולם מהמקום".