צילום: ShutterStock   

לאחרונה התפרסמו מספר מקרי אלימות במעונות יום בהם מעורבים ילדים בני פחות משלוש. גם ב"מיינט ראשון" פורסם חשד נגד סייעת החשודה באלימות כלפי ילדים, והעירייה אף הודיעה כי החל מהשנה הקרובה יופעלו מצלמות בכל מעונות היום של החברה העירונית.

כעת פותחות שתי אמהות מראשון לציון במהלך. המטרה: עיריית ראשל"צ תיקח אחריות גם על מעונות התמ"ת, ולא תשאיר את הזירה אך ורק למשרדים הממשלתיים.

יש לציין שמקרי האלימות האחרונים מצאו את הרשויות העירוניות חסרות אונים, שכן מדובר במסגרות פרטיות הנמצאות תחת פיקוח משרד התמ"ת. כעת מבקשות עו"ד מיכל סגור ועו"ד מירית שטיינברג, שתי אמהות מראשון לציון, שהעירייה תיקח אחריות יחד עם המשרד הממשלתי.

"מעונות היום נדרשות להציג מספר תנאים, כולל הצבת מצלמות, על מנת לקבל אישורים להפעלת מעון" אומרת סגור, "למרבה הצער לא כל המעונות מקבלים את האישורים ופועלים בכל זאת. אני חושבת שהעירייה לא יכולה להפקיר את הזירה הזו ולהשליך הכל לאחריות התמ"ת", מסבירות האמהות.

לדבריהן, "בערים אחרות יש מחלקות שמטפלות בחינוך לגיל הרך ורצוי שגם בראשון לציון יקימו מחלקה ייעודית לכך שתדאג לתמריצים עבור מעונות שהוציאו אישורים, שתכשיר צוותים ותדאג לימי עיון. כל אלו יפחיתו את הסיכון שמקרים קשים יקרו כאן", הן מדגישות.

מכתב האמהות נשלח לכלל חברי המועצה על מנת שהנושא יעלה בישיבת המועצה הבאה, ולטענת סגור ישנם כבר מספר חברי מועצה שהסכימו לקחת חסות על הנושא החשוב הזה.