צילום: אבי מועלם

בשעות הצהריים ובליווי אלפי צועדים, מצעד הגאווה של ראשון לציון יצא לדרך, כחלק מחגיגות חודש הגאווה ושורת מצעדים שנערכו ברחבי הארץ.

צילום: אבי מועלם

למרות קולות מחאה, במיוחד בקרב גורמים דתיים בעיר, בחברה לביטחון והמשטרה לא מעריכים שצפויות בעיות והמצעד השלישי בעיר היין יעבור באופן סדיר ותקין. גם ראש העירייה רז קינסטליך, אישתו גלי ובנם ריף הגיעו לצעוד ולהביע סולידריות עם החוגגים. "ראשון לציון היא עיר שמחבקת את כלל תושביה", אמר ראש העירייה, "וחורטת על דגלה ערכים של סובלנות, כבוד ואחדות".

המצעד, שנערך בסימן משפחות גאות, יצא ממועדון ה"התדר" בשעה 12:00 שאותו מובילים צועדים עם עגלות ריקות כאקט מחאתי על חוק הפונדקאות. המצעד המשיך אל עבר בניין העיריה, שם התקיימה ההופעה המרכזית של אגם בוחבוט לצד מופעי דראג והופעות נוספות. בין המשתתפים באירוע היו מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, ליאל אבן זהר, וחברים המועצה סורין גנות, מעיין פלח, אייל מושיוב ואפרת אברמוביץ.

צילום: אבי מועלם

צילום: אבי מועלם

מחזיקת תיק הלהט"ב בעיר, חברת המועצה אילנית הרוש: "מצעד הגאווה בעיר כבר הפך למסורת, כיאה לאחת הערים הגדולות בישראל. מרגש לראות את האנשים הרבים שבחרו לצאת מהבית בשישי בצהריים ולצעוד יחד איתנו ובכך להפוך את האירוע הייחודי הזו לחוויה צבעוניות שמאחדת בין כולם". 

צפו (צילום: אבי מועלם):

 

במסגרת המצעד, שהובל על ידי ארגוני הלהט"ב בעיר, נהנו המשתתפים ממתקני גימבורי חינם לילדים, הופעות של מלכות הדראג ציונה, טלולה וקימברלי, של להקת הנוער העירוני וההופעה המרכזית של הזמרת וכוכבת הנוער, אגם בוחבוט. לאחר ההופעה ירקיד DJ דניאל מריומה את המשתתפים עד שעות אחר הצהריים.

צילום: אבי מועלם

במסגרת האירוע נסגרו מספר כבישים במרכז העיר לתנועה שנפתחו בהדרגה בהתאם להחלטת המשטרה.

וגם ראש העירייה ובנו הגיעו | צילום: אבי מועלם

צילום: אבי מועלם

צילום: אבי מועלם

צילום: עיריית ראשון לציון

צילום באדיבות העירייה