הבחירות מתקרבות והבוקר (שני) באה מפלגה חדשה לעולם: "כל ישראל אחים לשוויון חברתי". המפלגה החדשה נושאת את דגל "חיזוק האוכלוסיות החלשות", ובראשה עומד בן העדה האתיופית, חבר הכנסת לשעבר ותושב ראשל"צ, אללי אדמסו. 

אללי אדמסו | צילום: יח"צ הקמפיין

"הרעיון נולד בעקבות פערים חברתיים שקורים היום באוכלוסיות חלשות בחברה הישראלית", אומר אדמסו ומוסיף: "החברה שלנו קרועה, וזה חשוב לנו לחזק את החוסן החברתי ולכן הקמנו את המפלגה כדי להילחם בגזענות ובקושי של החלשים". 

בזירה המקומית בראשון לציון לא הצלחת, רצית להתמודד לראשות העיר אך פרשת בשלב התחלתי, למה לדעתך יש לך סיכוי טוב יותר בזירה הארצית?

"אלה שני דברים שונים. החברה הישראלית קרועה לגזרים בגלל גזענות. לכן אני אאבק ברמה הארצית ולא במקומי. לא משנה שלא הצלחתי במקומי כי ההשוואה לא נכונה". 

ביום שישי האחרון נורה יהודה ביאדגה מבת ים ע"י שוטר ונהרג. במשטרה טוענים שביאדגה איים בסכין שלופה על שוטרים. אחד השוטרים שחש בסכנה לחייו, ירה בו למוות. מנגד טוענת משפחתו של המנוח לגזענות שהובילה למוות מיותר. 

יהודה ביאדגה ז"ל

"זה מקרה מזעזע", אומר אדמסו, ומבקר את האופן בו נהרג: "מדובר בחייל משוחרר, הלום קרב. לפי מה שידוע לנו מהתקשורת הוא היה במצב לא טוב. זה מזעזע שהשוטר שהרג אותו התנהל ככה. הוא היה צריך להסיר את הסכין בדרך אחרת ולא באמצעות הריגתו".

אדמסו כמו רבים מבני הקהילה האתיופית, קושר בין הירי לבין מוצאו של ביאדגה. "היו מקרים דומים בעבר, לכן ידי השוטרים קלה על ההדק כשמדובר בחברה של יוצאי העדה האתיופית", הוא אומר ומדגיש: "צריך להעמיד לדין את השוטר".