ניסה לחטוף את האופניים | המחשה: יוגב עמרני

           
מאז הפכו האופניים החשמליים לכלי רכב נפוץ בכבישי ישראל, ונוכח ריבוי הפגיעות ברוכבים, קבעו הרשויות כללים שנועדו לשמור על בטיחותם. אלא שמתברר שלא כולם אוהבים את הניסיון לאכוף את הכללים החשובים האלה. אדם בן 35 נעצר על ידי פקחית של העירייה כיוון שרכב על אופניו ללא קסדה.

הפקחית, שהתכוונה לרשום לו דו"ח, מצאה את עצמה בתוך זמן קצר בסיטואציה מאיימת - רוכב האופניים איים עליה ותקף אותה רק בגלל שעיכבה אותו. המשטרה, שנאלצה להתערב בתקרית האלימה, עצרה אותו והביאה אותו לבירור בתחנה.

לפני כשלושה שבועות, מעט אחרי השעה עשר בבוקר, רכב תושב העיר, כבן 35, ברחוב הרצל כשהוא אינו חובש קסדה כמתחייב בחוק. באותה שעה עמדה במקום פקחית וביקשה ממנו לעצור. הגבר עצר אך סירב לשתף פעולה ולמסור את פרטיו האישיים, מתוך חשש שהיא תכתוב לו דוח.

עד מהרה התלהטו הרוחות והגבר החל להקניט את הפקחית ובין היתר הטיח בה: "מי את בכלל? את בסך הכל פקחית. אם את רוצה לכתוב לי דו"ח אז תביאי משטרה ואני אזדהה בפניהם".

הפקחית הזעיקה את המשטרה למקום, ובתגובה החל הגבר לנסות לקחת בכוח את אופניו מידיה. על פי כתב האישום, כשראה שהוא אינו מצליח, חטף הרוכב את משקפי השמש של הפקחית והתרחק מהמקום, אך חזר כעבור דקה והדף את האופניים בחוזקה בעודה ניצבת לידם, כך שהפקחית נפלה על המדרכה והאופניים עליה.

בעקבות הדחיפה נגרמו לפקחית שטפי דם וחבלות בכמה מקומות בגוף. שוטרים, שהגיעו למקום כעבור זמן קצר, עיכבו את רוכב האופניים ולקחו אותו לתחנה להמשך בירור המקרה. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת עובד ציבור והכשלתו.